I tym razem w Gdańsku nie zapomniano o tradycji sylwestrowo-noworocznych spotkań piłkarskich.

Tradycyjnie w Sylwestra zagrają byli pracownicy Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych "Świetlik". Premiera miała miejsce blisko trzydzieści lat temu na boisku gdańskiej Politechniki przy Al. Zwycięstwa w Gdańsku Wrzeszczu. 31 grudnia mecz odbędzie się już po raz 28, co jest swoistym rekordem piłkarstwa amatorskiego na Wybrzeżu.

O godzinie 12.00 na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul.Traugutta 29 odbędzie się pojedynek drużyn umownie zwanej "Starymi" i "Młodymi". Jak podkreślają stali bywalcy tych zmagań, przez 25 lat końcowy wynik miał ogromne znaczenie. Od trzech lat mecze mają inny bardzo symboliczny charakter. Nie zagrają z nami Maciej Płażyński, który zazwyczaj ubierał koszulkę z numerem „5” oraz grający z "2", Aram Rybicki. Chcemy aby w tym szczególnym dniu i miejscu zagościli w naszych sercach i w naszej pamięci. Ten mecz będzie dla Nich, zapewniają przyjaciele z boiska.

Piłkarscy amatorzy imponują kondycją, gdyż od lat nie wystarcza im już tylko sylwestrowe kopanie piłki. Na boisku spotykają się również w Nowy Rok.

1 stycznia 2013 w południe na sztucznej murawie obok głównej płyty stadionu MOSiR przy ul. Traugutta powitają Nowy Rok Oldboje Lechii oraz zespół złożony z samorządowców i przyjaciół z boiska. Historia tej noworocznej rywalizacji jest jednak o wiele krótsza, gdyż będzie to dopiero ósmy mecz. W dotychczasowych spotkaniach pięciokrotnie triumfowali Lechiści; dwa razy padł wynik remisowy.

Masz czas w południe w sylwestra lub Nowy Rok? Przyjdź koniecznie na T29. Szczególnie warto rozpocząć nowy rok odwiedzając naszą świątynię!

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora