Colors: Purple Color

Stadion przy ulicy Traugutta 29 w Gdańsku to miejsce bardzo ważne dla osób związanych z Lechią Gdańsk. Niedawno mieliśmy możliwość porozmawiać z dr hab. Damianem Bocheńskim na temat historii tego legendarnego obiektu.

Miejsce to zawdzięcza swoje istnienie popularności futbolu, która zaczęła się w Gdańsku w pierwszej połowie lat 20. XX wieku. Przez lata stadion przechodził przez różne renowacje i zmiany właścicieli. W latach 1945-2011 swoje mecze rozgrywała na nim drużyna piłkarska Lechii Gdańsk. Obecnie jest to głównie boisko treningowe. Obiekt ten znajduje się w obrębie dzielnicy administracyjnej Aniołki i stanowi własność Gdańskiego Ośrodka Sportu. 

Po więcej interesujących informacji zapraszamy do naszego materiału wideo.

źródło: własne

Traugutta 29 to nasza Świątynia, to nasz Dom. Tu się wychowaliśmy, tu są nasze korzenie. Starsi kibice Lechii Gdańsk o tym wiedzą, a młodszym przypominamy. To tu rodziła się Lechia, tutaj przez kilkadziesiąt lat przeżywaliśmy sukcesy i porażki. Dlatego rozmawiajmy o tym stadionie, o jego przyszłości, by nie okazało się, że nagle.... nawet przez usta nie przechodzą te słowa, co może się wydarzyć.

Czytaj więcej: Traugutta 29 w obiektywie

29 grudnia Maciej Turnowiecki (były prezes Lechii Gdańsk) opublikował w mediach społecznościowych wpis, sugerujący, że dni stadionu przy Traugutta 29 są policzone. 'Chodzą słuchy, że miastowi chcą wystawić na sprzedaż naszą kolebkę przy T29, ponoć zainteresowana Politechnika, która miałaby utrzymać sportową funkcje terenu. Trzeba być czujnym. Zaraz okaże się, że wchodzi developer, albo że idealne miejsce na korty tenisowe' - napisał.

Czytaj więcej: Oświadczenie w sprawie stadionu Traugutta 29