Obiekty przy Traugutta 29 w ostatniej dekadzie przeszły prawdziwą metamorfozę.

Kto chodził na mecze Lechii w latach 90-tych czy chociażby na początku bieżącego wieku pamięta jak zaniedbanym obiektem zaczął się z czasem stawać stadion przy Traugutta 29.

Piaszczysta Sahara, stary obskurny zegar, drewniane, całe spróchniałe ławeczki czy żużlowa bieżnia. Takich widoków się nie zapomina.

Z czasem wraz z odbudową Lechii zaczęły być przeprowadzane pierwsze modernizacje. Pojawiły się pierwsze krzesełka, nowe boksy dla piłkarzy, monitoring, nowy zegar itd. Długo by wymieniać.

Wszelkie te zmiany możecie zaobserwować na naszych zdjęciach w galerii poświęconej Traugutta 29.

Zobacz jak zmieniały się obiekty przy Traugutta 29 w naszych galeriach

Mimo, iż Lechia rozgrywa już swoje ligowe mecze na PGE Arenie tutaj prace nadal trwają. W ostatnim okresie zmodernizowane zostały dawne budynki klubowe, w których mieści się teraz m.in. MOSIR i sekcja judo GKS Wybrzeże. Po latach stadionowe kasy, w końcu wyglądają jak kasy a nie obskórne budy. Oby tylko obiekty służyły dalej masowej publice a nie tylko celom treningowym i rozgrywkom rezerw czy Młodej Ekstraklasy.

Zobacz całą galęrię, jak obecnie wyglądają obiekty przy Traugutta 29

Przyglądając się zmianom jakie zachodzą na Traugutta 29 widać, że obiekt coraz mniej jest utożsamiany z Lechią. Przykładowo przez lata budynek klubowy przyozdobiony był w grafiki z sekcjami jakie były w Lechii oraz w herb klubowy. Po remoncie nie ma już po nich śladu a szkoda, bo Lechia na Traugutta 29 to historia. Patrząc na to można się domyśleć, że w dalszej kolejności siedziska czy trybuna kryta również zmienią kolorystykę i z czasem, duch Lechii całkowicie uleci z tego miejsca.

Może zatem już teraz warto się zastanowić czy Aleja Gwiazd powinna nadal być na tym stadionie? Skoro raczej na stałe związaliśmy się z PGE Areną to może warto i tam przenieść Aleję? Oczywiście uważam, że warto pomyśleć o jej dalszej rozbudowie o kolejnych zasłużonych piłkarzy ale to już temat na zupełnie inny artykuł.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora