Lechia Gdańsk wygrała 3:0 z Zagłębiem Lubin. Bramki zdobyli Flavio Paixao, Jarosław Kubicki oraz Michał Nalepa. Znaleźli się oni też w najlepszej jedenastce kolejki.

Portal ekstraklasa.org tak napisał o Michale Nalepie: Długo czekaliśmy na tak doskonały mecz w wykonaniu piłkarzy Lechii Gdańsk. W ostatnim meczu 14. kolejki podopiecznym trenera Kaczmarka (od obrońców, przez pomocników, aż do napastników) wychodziło dosłownie wszystko. W drugim wyjazdowym meczu z rzędu udało im się zachować czyste konto, a liderem obrony gdańszczan był rzecz jasna Michał Nalepa.

O Jarosławie Kubickim piszą tak: Powrót do domu w wielkim stylu. W pomeczowym wywiadzie Jarosław Kubicki żartował, że zawodnicy, grający przeciwko byłej drużynie, zawsze zdobywają bramki. Nie inaczej było w przypadku pomocnika Lechii, który oprócz pewnej postawy w środku pola, strzelił także pięknego gola zza pola karnego.

Flavio został najlepszym napastnikiem zeszłej kolejki: Jak wino! Portugalski napastnik Lechii Gdańsk jest w doskonałej formie. W pięciu ostatnich spotkaniach strzelił cztery gole i zaliczył dwie asysty. Dwa punkty w klasyfikacji kanadyjskiej zdobył w starciu z KGHM Zagłębiem Lubin, zostając najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

źródło: ekstraklasa.org