Przed nami mecz z Ruchem Chorzów. 'Niebiescy' nie radzą sobie najlepiej na początku obecnego sezonu.

Trudno im grać na dwóch frontach, gdyż oprócz T-Mobile Ekstraklasy chorzowianie rywalizują jeszcze w eliminacjach Ligi Europy.

Podopieczni Jana Kociana w sześciu dotychczas rozegranych meczach ligowych strzelili zaledwie cztery bramki. Mniej goli - bo dwa – zdobył jeden zespół. Piast Gliwice, który znajduje się w strefie spadkowej.

Zdarzenie Lechia Gdańsk Ruch Chorzów
Bramki zdobyte 10 4
Bramki stracone 8 9
Strzały 73 (średnia na mecz: 12,16) 62 (średnia na mecz: 10,3)
Strzały celne 25 (średnia na mecz: 4,16) 23 (średnia na mecz: 3,83)
Czerwone kartki 2 0

Co ciekawe Ruch połowę ze swoich bramek zdobył między 61 a 75 minutą. Generalnie chorzowianie grają gorzej w drugiej połowie, kiedy to stracili sześć z dziewięciu goli.

Lechia najczęściej, bo trzykrotnie, trafiała do siatki między 16 a 30 minutą. Jeśli chodzi o gole stracone, są trzy okresy, w których biało-zieloni tracili po dwie bramki: 16-30, 46-60 oraz 76-90.

Bramki stracone głową 4 3

Ruch nie ma sobie równych jeśli chodzi o liczbę Polaków występujących w wyjściowym składzie. W czterech z sześciu rozegranych meczów od pierwszej minuty na boisku przebywało ich jedenastu. Średnia Polaków w wyjściowym składzie „niebieskich” wynosi 97%. Dla porównania w Lechii jest to 64%.