Na siedem kolejek przed końcem rywalizacji w I lidze Lechia Gdańsk plasuje się na pierwszym miejscu z ośmioma oczkami przewagi nad strefą barażową. Według wyliczeń Piotra Klimka Biało-Zieloni mają ponad 90 procent szans na awans do Ekstraklasy.

Fajnie się mówi o tych drogach ekspresowych, autostradach. Wiele osób mówi, że Lechia tego awansu już nie wypuści. Wiemy, że zrobiliśmy kolejny krok, ale nie zachłyśniemy się tym zwycięstwem. To kolejny ważny krok - mówił po ostatnim ligowym meczu trener Szymon Grabowski. Rzeczywiście choć Lechia ma już wyraźną przewagę nad strefą barażową, to zespół wie, że jeszcze długa droga do "przyklepania" awansu.

Matematyka jasno jednak wskazuje, że Lechia nie powinna już tego awansu wypuścić. Według wyliczeń Piotra Klimka gdańszczanie mają obecnie 91,7 procent szans na awans. Szanse na to, że zespół zakończy sezon zasadniczy jako pierwszy bądź drugi zespół to na ten moment 87,8 procent. Miejsce Biało-Zielonych w TOP 6 jest już niemal pewne i według wyliczeń Klimka prawdopodobieństwo zakończenia sezonu jako jedna z drużyn w szóstce to 99,8 procent!

Przed Lechią teraz kolejny bardzo ważny mecz w Łęcznej. Górnik również ma niemałe szanse na awans, jednak raczej po barażach. Później gdańszczanie zagrają też z Polonią, Stalą Rzeszów, GKS-em Tychy, Wisłą Kraków, Arką Gdynia oraz Miedzią Legnica. 

źródło:  własne