Już w sobotę Lechia rozegra mecz w ramach 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Legią Warszawa (11 kwietnia, 15.30, PGE Arena). Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami odnośnie tego starcia.

Lechia Gdańsk Legia Warszawa
Bramki zdobyte 31 53
Bramki stracone 31 28
Strzały 398 (średnia na mecz: 15,31) 352 (średnia na mecz: 13,54)
Strzały celne 128 (średnia na mecz: 4,92) 143 (średnia na mecz: 5,5)
Czerwone kartki 5 3

Legia Warszawa najwięcej bramek - aż dwanaście - strzela w ostatnich kwadransach spotkań. Ponadto cztery gole legioniści zdobyli już w doliczonym czasie gry. Najgorzej w defensywie podopieczni Henninga Berga spisują się z kolei pomiędzy 31. i 45. minutą, tracąc w tym okresie już osiem goli.

Maciek Makuszewski przed meczem z Legią

Lechia najwięcej bramek strzela zaraz po przerwie. Między 46. i 60. minutą biało-zieloni trafiali do siatki rywali już ośmiokrotnie. Najwięcej bramek – też osiem – Lechia straciła w drugich kwadransach pierwszych połów.

Jerzy Brzęczek przed meczem z Legią

W wyjściowym składzie Legii występuje w obecnym sezonie średnio ~60% Polaków. Dla porównania w Lechii jest to równo 65%.

Inne liczby:

Średnia zdobywanych bramek przez Legię na wyjeździe: 2,00
Średnia traconych bramek przez Legię na wyjeździe: 1,15

Średnia zdobywanych bramek przez Lechię u siebie: 1,15
Średnia traconych bramek przez Lechię u siebie: 1,08

Najczęstszy wynik Lechii na własnym boisku: 1-0 (pięciokrotnie).

Najczęstszy wynik Legii na wyjeździe: 3-0 i 1-2 (trzykrotnie).

Lechia od sześciu spotkań jest niepokonana na własnym stadionie.

Obie drużyny strzelały przynajmniej jednego gola w swoich pięciu poprzednich meczach.

Legia jest liderem tabeli. Warszawienie są też najlepsi w meczach wyjazdowych, w których zdobyli już dwadzieścia dwa punkty. O jedno "oczko" mniej wywalczyła w delegacjach ekipa Jagiellonii.

Na koniec jeszcze prezentujemy statystyki z pierwszego meczu pomiędzy Legią i Lechią. Spotkanie to zostało rozegrane 17 października 2014 roku w Warszawie i - mimo przewagi biało-zielonych - zakończyło się wygraną gospodarzy 1-0.