Po sobotnim spotkaniu z Jagiellonią Flavio Paixao wskoczył na podium wśród wszystkich piłkarzy Lechii występujących w Ekstraklasie. Dla kapitana mecz w Białymstoku był 182. występem w biało-zielonej koszulce w rozgrywkach ligowych.

Przypomnijmy, że Flavio piłkarzem Lechii jest od 2016 roku. Łącznie wystąpił w 203 spotkaniach, z czego 182 to były mecze Ekstraklasy. Portugalczyk jest autorem 75 trafień dla Lechii, z czego 67 było golami w spotkaniach ligowych. Flavio jest także najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy - w 253 meczach w barwach Lechii i Śląska zaliczył łącznie 91 trafień do bramki.

Flavio znajduje się już w czołowej trójce zawodników z największą liczbą spotkań w barwach Lechii w najwyższej klasie rozgrywkowej. W sobotę zrównał się z Czesławem Lencem, który w Gdańsku grał w latach 1948-1964. Do drugiego w klasyfikacji Czesława Nowickiego Flavio traci siedem spotkań. Najwięcej spotkań w Ekstraklasie na swoim koncie w karierze zanotował Roman Korynt. Legenda Lechii wystąpiła w 207 spotkaniach ligowych. Wydaje się, że Flavio Paixao ma szanse już niedługo dogonić także Romana Korynta. Jeśli zdrowie dopisze może to stać się jeszcze w tym sezonie.

Nowy sezon dla kapitana Lechii to szansa na śrubowanie kolejnych indywidualnych rekordów, czego sobie i samemu Flavio życzymy!

źródło: własne