Jedna z trybun na PGE Arenie Gdańsk będzie nosiła imię Dawida Zapiska, jednego z najbardziej znanych i lubianych kibiców Lechii, który zmarł w zeszłym roku.

Dawid Zapisek zmarł we wrześniu 2012 roku w wieku zaledwie 14 lat. Młody kibic Lechii cierpiał na rdzeniowy zanik mięśni, a mimo to pojawiał się na meczach Biało-zielonych, przez co zyskał sympatię u wszystkich kibiców gdańskiej drużyny. 

Dawid Zapisek w Sektorze Niebo

W niedzielę (14 kwietnia), o godz. 16.15 na trybunie żółtej, w sektorze „S” stadionu PGE ARENA Gdańsk (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk) odbędzie się ceremonia nadania imienia jednego z najbardziej znanych i lubianych kibiców futbolu i fana Lechii Gdańsk – Dawida Zapisek, temu właśnie sektorowi trybun. Uroczystość uświetni odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej zmarłemu w zeszłym roku Dawidowi.

- Ceremonia poprzedzi mecz pomiędzy Lechią Gdańsk a Jagiellonią Białystok - informuje Michał Brandt, rzecznik prasowy Arena Gdańsk Operator. - Udział w odsłonięciu tablicy wezmą przedstawiciele władz Gdańska, Lechii Gdańsk, Arena Gdańsk Operator oraz Biura Inwestycji Euro Gdańsk, zaś najważniejszym gościem będzie mama Dawida, pani Sylwia Zapisek. 

Źródło: Lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora