Zarząd PZPN ustalił, że zaplanowany na 14 sierpnia mecz Polska - Dania odbędzie się na PGE Arenie w Gdańsku - podaje na twitterze Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Będzie to już trzecie oficjalne, międzynarodowe spotkanie piłkarskie na stadionie w Gdańsku. Wcześniej nasza drużyna grała na PGE ARENIE z Niemcami (wrzesień 2011, wynik 2:2) oraz reprezentacją Urugwaju (listopad 2012, wynik 1:3). Szczególnie wysoko oceniono organizację tego ostatniego pojedynku, który uchodzi za wzór tego, jak przeprowadzać duże imprezy sportowe.

Kilka słów o naszym rywalu.
Plasującą się obecnie na 22 miejscu w rankingu FIFA drużynę prowadzi szkoleniowiec Morten Olsen.
Z tego też powodu, jedenastka bywa nazywana „Gangiem Olsena”. Dania to jednak niezwykle prestiżowy i groźny przeciwnik. W 1992 roku Duńczycy zdobyli tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu wygrywając w finale z Niemcami 2:0.

Warto przypomnieć, że reprezentacja Danii rozegrała z Polską 20 meczów – 12 razy wygrywając, 2 razy remisując i 6 razy przegrywając.

Szykuje się więc wspaniałe widowisko i wielkie emocje na PGE ARENIE!!! Tym bardziej, że ze względu na położenie geograficzne Gdańska, możemy liczyć na obecność wielu kibiców z Danii. :)

{joomplucat:1133 limit=6|columns=3}

Zobacz całą galerię z meczu Polska-Portugalia

Źródło: FB/ Twitter

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora