Zeszłoroczna edycja Super Meczu, która rozegrana została na PGE Arenie w Gdańsku okazała się sporym sukcesem - czytamy na trojmiasto.sport.pl

Niemal 30 tysięcy ludzi na trybunach oglądających zmagania piłkarzy Lechii Gdańsk i słynnej Barcelony (padł remis 2:2), spore emocje na boisku, piękna pogoda i końcowe zachwyty pozwalają organizatorom pozytywnie podejść do pracy nad kolejną edycją. Wszystko wskazuje na to, że również w 2014 roku w Polsce pojawi się zespół światowego formatu.

- Naszym priorytetem, jeśli chodzi o zespół, uczestnika Super Meczu 2014 jest Real Madryt. Jednak wciąż mamy 10 zespołów, z którymi rozmawiamy i spośród których wybierzemy drużyny - zdradza w rozmowie z trojmiasto.sport.pl Tomasz Rachwał, prezes Agencji PSP. - Mecz zorganizowany będzie prawdopodobnie w sierpniu, w okolicach drugiego weekendu tego miesiąca. W obrębie tej daty się poruszamy. Większe konkrety, informacje pewne na sto procent będą znane w lutym.

Przez pewien czas głośno było o zorganizowaniu spotkania Real - Manchester United. Czy do takiego meczu dojdzie, nie wiadomo, pewne jest jednak, że w spotkaniu zagrają dwie zagraniczne drużyny.

- Życzyłbym sobie spotkania Real - Manchester. W lutym wszystko będzie jasne. Bierzemy pod uwagę rozegranie meczu z polskim zespołem, jednak tutaj jest trudna sprawa z dograniem terminu. Ze względu na to, że spotkanie odbywać się będzie już w terminie, gdy ruszy T-Mobile Ekstraklasa więc może być problem z pozyskaniem naszego krajowego klubu. Tak jak w 2013 roku, Lechia Gdańsk była dopiero czwartym klubem, z którym rozmawialiśmy. Wynika z tego, że finalnie łatwiej jest nam załatwić dwie duże i znane drużyny z zagranicy niż partnera z Polski. Problem z rodzimymi klubami jest taki, że o tym czy któryś mógłby przełożyć swoją kolejkę, uzyskać zgodę na to od organizatora rozgrywek ekstraklasy, dowiedzielibyśmy się na parę miesięcy przed samym wydarzeniem. Dodatkowo niektórzy dziwnie patrzą na takie imprezy, mecze towarzyskie, niektórzy traktują nas wręcz jako konkurencję, którą oczywiście nie jesteśmy. Dodatkowo nasze najlepsze zespoły biorą udział w eliminacjach do europejskich pucharów i trudno określić czy będą mogły ostatecznie grać. Chcemy zamknąć wszelkie sprawy związane z partnerami, drużynami w lutym i rozpocząć dystrybucję biletów, aby czuć komfort organizacyjny - zdradza Rachwał.

Jeszcze kilka miesięcy po sierpniowym meczu Lechia - Barcelona wciąż nie dopięte były niektóre sprawy organizacyjne. Barcelona zalegała z płatnościami, niektórzy kibice, którzy oddali wcześniej swoje bilety czekali na zwroty pieniędzy. Czy wszystkie sprawy finansowe zostały uregulowane?

- Jeżeli chodzi o poprzednią edycję, to mieliśmy walkę z Barceloną jeśli chodzi o odzyskanie pieniędzy. Wszystko jednak się zakończyło pozytywnie, Hiszpanie przesłali wszystkie pieniądze, my wypłaciliśmy wszystkie zaległe kwoty za oddane bilety, więc temat jest zamknięty. Już o tym zapominamy i teraz skupiamy się na zorganizowaniu jeszcze lepszego Super Meczu w 2014 roku. Wszelkie sprawy rozliczeniowe i wewnętrzne podsumowanie imprezy dokonaliśmy przed końcem października - przyznaje Rachwał.

Poprzednia edycja zachwyciła wiele osób, jak jednak po tylu miesiącach oceniają imprezę sami organizatorzy?

- Poprzednią edycję wspominamy pozytywnie. Ważne, że udało się ją "dowieźć" do końca. Porwaliśmy się na duży temat i co najważniejsze udało się, po tych wszystkich odwołaniach, kolejnych przyjazdach wizytorów z Barcelony, zwrotach biletów i pomniejszych sprawach. My jesteśmy zadowoleni, od kibiców otrzymujemy sporo pozytywnych głosów, a to w tym wszystkim jest najważniejsze. Robić wydarzenie, które ma odbiorców. Parę siwych włosów z pewnością się pojawiło na mojej głowie, których wcześniej nie miałem, pewnie parę chwil życia organizacja tego wydarzenia mi zabrała, ale na koniec widząc uśmiechniętych ludzi człowiek wierzy, że było warto - dodaje przedstawiciel Agencji PSP. - Po tym meczu inaczej rozmawia się z partnerami. Zdecydowanie łatwiej. Nie musimy tłumaczyć, czym jest projekt Super Mecz, na czym polega, jakie są korzyści. O imprezie większość ludzi usłyszała. Jedynie co musimy wyjaśniać, to w związku z odwołaniem pierwotnego przyjazdu przez Dumę Katalonii. Wszyscy chcą wiedzieć, jak to było naprawdę.

Wciąż nie wiadomo, gdzie zostanie rozegrana edycja 2014. Wszystko wskazuje na to, że Super Mecz opuści Gdańsk. Z naszych informacji wynika, że Miasto Gdańsk nie jest chętne partycypować w tym wydarzeniu.

{joomplucat:1282 limit=9|columns=3}

Zobacz galerięz meczu Lechia-Barcelona

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora