Od poniedziałku 3 maja można aplikować o bilety na mecz finałowy Ligi Europy. Spotkanie odbędzie się 26 maja o 21:00 na obiekcie w Letnicy. Zapisy na bilety potrwają do piątku 7 maja do godziny 14:00.

Bilety na finał Ligi Europy podzielone zostały na sześć kategorii. Ceny wahają się między kwotami 40 a 130 euro. Najtańsze bilety można nabyć na najniższe sektory za bramkami (kategoria 4), a najwyższe ceny dotyczą miejsc w centralnej części trybun - na tzw. trybunie prostej (kategoria 1). Zgodnie z rozporządzeniem polskiego rządu na trybunach zasiąść będzie mogło maksymalnie 9,5 tysiąca osób (25% obiektu), jednak do losowania trafi zaledwie około 2 tysiące biletów. Pozostałe wejściówki powędrują do finalistów, nadawców, krajowych federacji oraz przedstawicieli UEFA.

Aplikować o wejściówki można za pośrednictwem oficjalnej strony UEFA. Każda osoba może starać się maksymalnie o dwa bilety w danej kategorii. Szczęśliwców, którzy 26 maja zasiądą na trybunach gdańskiego stadionu, wyłoni losowanie. Osoby, które otrzymają wejściówki zostaną o tym fakcie poinformowane w wiadomości e-mail maksymalnie do 14 maja. Wszyscy uczestnicy imprezy będą musieli przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas spotkania.

W gdańskim finale wystąpią zwycięscy par półfinałowych Manchester United-AS Roma oraz Villarreal-Arsenal Londyn. W pierwszych spotkaniach górą byli piłkarze Manchesteru United oraz Villarrealu. Rewanże zaplanowano na czwartek 06 maja.

źródło:własne