To już oficjalne, reprezentacja Polski w trakcie Mistrzostw Europy 2020 będzie stacjonować w Trójmieście. Biało-czerwoni będą trenowali na stadionie w gdańskiej Letnicy, natomiast bazą naszej kadry będzie Hotel Marriot Resort & Spa w Sopocie.

Reprezentacja Polski zrezygnowała z ośrodka Portmarnock w Irlandii z powodu zmiany lokalizacji meczów grupowych ME 2020. Początkowo spotkania Polaków miały się odbyć w Dublinie (Słowacja, Szwecja), a jeden w Bilbao (Hiszpania). Te miasta nie dały jednak gwarancji wpuszczenia  przynajmniej części widzów, a to był jeden z warunków postawionych przez UEFA, aby zachować prawo do współorganizowania turnieju. Ostatecznie UEFA postanowiła, że podopieczni Paulo Sousy zagrają dwa mecze w Sankt Petersburgu (14 czerwca ze Słowacja i 23 czerwca ze Szwecją) oraz jeden w Sewilli (19 czerwca z Hiszpanią).

https://www.facebook.com/borawski.gdansk/posts/1704710986379138

17 maja 2021 roku selekcjoner biało-czerwonych ogłosi szeroką kadrę reprezentacji Polski na zgrupowanie w Opalenicy, a 1 czerwca poznamy ostateczny skład naszej drużyny narodowej na turniej finałowy Euro 2020.

Przed turniejem Polska rozegra dwa spotkania towarzyskie - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu oraz  8 czerwca z Islandią w Poznaniu. Po okresie przygotowawczym, 9 czerwca Polacy zameldują się w hotelu w Sopocie.

źródło:  laczynaspilka.pl/własne