Przyjdź na stadion - Pomóż dzieciom

W niedzielę 8 czerwca na boisku PGE ARENY zagrają wyjątkowi zawodnicy. Tego dnia będziemy bawić się oglądając Mecz Charytatywny "Przyjaciele Hospicjum kontra Reszta Świata" i pomagać dzieciom z Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. 

Bogdan Wenta, Dariusz Michalczewski, Karol Bielecki, Krzysztof Diablo Włodarczyk, Michał Żewłakow, Sławomir Szmal, Artur Siódmiak, Tomasz Hajto, Andrzej Juskowiak, Igor Tracz, Dawid Nilsson, Marcin Lijewski, Radosław Michalski, Andrzej Wroński, Paweł Nastula, Paweł Kryszałowicz to tylko kilka nazwisk osób, które potwierdziły swój udział w tym meczu i których będziemy mogli podziwiać na boisku! Wstęp na mecz będzie wolny. Na stadionie czekać będą jednak wolontariusze Hospicjum, liczący na Państwa wielkie serca i dobrowolne cegiełki na rzecz tej placówki. 

 

Wolontariusze też będą rozdawać pamiątkowe bilety wstępu na mecz. Z takim biletem przejdziemy przez kołowroty i dostaniemy się na stadion. Wolontariusze czekać będą na wszystkich Państwa od strony trybuny żółtej. 

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci działa od 2008 roku świadcząc 24 godzinną opiekę w domowym zaciszu Pacjentów. Dzieci kierowane do Hospicjum są dotknięte schorzeniami onkologicznymi, chorobami metabolicznymi, zespołami genetycznymi, wadami rozwojowymi oraz innymi schorzeniami, które postępują i prowadzą do ich przedwczesnej śmierci.

 

 

Podopieczni przebywają w swoich domach razem ze swoimi bliskimi, a Zespół Medyczny Hospicjum dojeżdza do nich, często pokonując bardzo odległe trasy, gdyż działa w promieniu do 100 km od Gdańska. Opieka, którą zapewnia Hospicjum dzieciom i ich rodzinom jest całkowicie bezpłatna. Narodowy Fundusz Zdrowia ponosi zaledwie 38% kosztów opieki, co oznacza, że o resztę środków organizacja musi zadbać sama.

 

Źródło: pgearena.gdansk.pl/własne