We wtorek 27 maja spotkali się na stadionie laureaci konkursu fotograficznego 'PGE ARENA w moim obiektywie'.

Autorzy wyróżnionych prac odebrali nagrody za udział w konkursie i mieli wyjątkową okazję wymienić się doświadczeniami związanymi ze swoim hobby ze znanym trójmiejskim fotografem, Maciejem Kosycarzem.

Konkurs „PGE ARENA w moim obiektywie” prowadzony był na stronach stadionu i stronach współorganizatora konkursu Bluecanvas.pl od 8 kwietnia do 10 maja. Przez miesiąc nadesłano na niego aż 79, jury nie miało więc łatwego wyboru. – Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony liczbą uczestników konkursu. To naprawdę świetny wynik pokazujący, że stadion wywołuje ciągle duże zainteresowanie – powiedział na spotkaniu Maciej Kosycarz, który był honorowym członkiem Jury konkursowego. – Wybranie 10 najlepszych prac zajęło nam trochę czasu. Ale się udało. To, na co zwracaliśmy uwagę, to naturalne piękno wybranego ujęcia.

Zdaniem znanego fotografa prawdziwe oko i umiejętności fotografów są teraz mocno wspierane przez technologię, niestety na minus fotografii. – Fotografia cyfrowa jest dla nas tym, czym dla skrybów było wynalezienie druku przez Gutenberga – mówił Maciek Kosycarz –Nagle okazało się, że zdjęcia robią wszyscy a braki w umiejętnościach redukują programy graficzne. Zaburza się więc gdzieś idea złapania w obiektyw sytuacji, momentu, widoku, który fotograf pokaże z zachowaniem jego naturalnego piękna.

Osobom nagrodzonym to się jednak udało. Dziesięć najlepszych prac zostało wystawionych na wystawie pokonkursowej na stadionie. Wystawa umieszczona jest na trasie wycieczek i piękne zdjęcia mogą podziwiać codziennie setki osób. To jedna z nagród dla uczestników konkursu. Drugą były wydruki nagrodzonych prac, które wykonała firma Bluecanvas.pl. Nagrodą główną, którą odebrała zwyciężczyni konkursu, pani Anna Skórowska, były dwa bilety na koncert Justina Timberalake’a ufundowane przez PGE ARENĘ i MJM Prestige, Agencję Koncertową, która razem z Areną Gdańsk Operator organizuje koncert JT na stadionie 19 sierpnia.

Laureaci konkursu: Agnieszka Skórowska, Adrian Wawrzyniak, Anna Krysiuk, Dawid Ukleja, Dorota Baum, Karol Kudelski, Leszek Wawrzyniak, Michał Próchniewicz, Sebastian Główczewsk, Wojciech Jankowski

Zobacz zdjęcia

Źródło: PGE Arena

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora