Lechia Gdańsk po sobotnim meczu z Zagłębiem Lubin pogrzebała swoje szanse na utrzymanie w Ekstraklasie. Gdański zespół na trzy kolejki przed końcem rozgrywek z dorobkiem 26 punktów zajmuje 17. miejsce w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. 

 

Zgodnie z informacjami pozyskanymi przez Samuela Szczygielskiego z portalu Meczyki.pl, Szachtar Donieck prowadzi rozmowy z miastem Gdańsk, w sprawie możliwości rozgrywania swoich meczów w europejskich pucharach na Polsat Plus Arenie. Klub z Doniecka jest na dobrej drodze po kolejny tytuł mistrzowski. Aktualnie tj. 10 maja 2023 roku Szachtar zajmuje 1. miejsce w tabeli ukraińskiej ekstraklasy z przewagą 3 punktów nad SK Dnipro-1.

W tym sezonie Szachtar Donieck rozgrywał swoje mecze w europejskich pucharach na stadionie Legii Warszawa. W kolejnej edycji europejskich rozgrywek klub z Ukrainy nie będzie miał możliwości grania na obiekcie przy ul. Łazienkowskiej, gdyż Legioniści będą występować w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. W obecnym sezonie Górnicy rozegrali spotkania z takim drużynami, jak Celtic Glasgow, Real Madryt oraz RB Lipsk. Po zajęciu trzeciego miejsca w fazie grupowej LM ich rywalami w Lidze Europy był Stade Rennais oraz Feyenoord Rotterdam.

W ubiegłym roku klub z Doniecka również prowadził rozmowy z miastem Gdańsk w sprawie wynajęcia stadionu, lecz zaproponowane warunki finansowe nie zostały zaakceptowane. Przy aktualnej sytuacji ta decyzja może być inna, gdyż po spadku Lechii do niższej ligi dodatkowy zastrzyk pieniędzy może pomóc władzom miasta utrzymać Polsat Plus Arenę.  

 

źródło: meczyki.pl