lechia

Napięcie rośnie. Każdy mecz w tej kolejce powoduje przetasowania w tabeli. Póki co niestety wszystkie są na niekorzyść Lechii, która jeżeli nie chce odpaść z rywalizacji o miejsca w czołówce musi pokonać w niedzielę rywali z Poznania. Zachęcamy do zapoznania się z prognozami naszych ekspertów.

lechiaWyjazdowicz (Aktywny Fanatyk Lechii będący z drużyną na dobre i na złe):

A więc mecz gdyby odbył się w normalnych "kibolskich" warunkach owocowałby w emocje. W związku z tym co się dzieje na scenie kibicowskiej tych emocji zabraknie (no może za wyjątkiem kilku słów prawdy poznańskiemu nowemu słowikowi pinokio), dlatego podchodzę do tego meczu bez szczególnego "ciśnienia". Sielankowa atmosfera zaowocuje wygraną Lechii 1:0 i "wdrapaniu sie" na pudło Ekstraklasy.
PS. Niech grają młodzi i się ogrywają!

lechiaJarek Wąsowicz (ksiądz, autor ksiażki "Biało-Zielona Solidarność"):

Stawiam na 1:0 dla "Biało-Zielonych".

lechiaMarcin Gałek (spiker na meczach Lechii):

Lech grający w Poznaniu i poza nim to dwie zupełnie inne drużyny. Aż 9 wyjazdowych porażek w 13 meczach nie najlepiej świadczy o "Kolejorzu". W Gdańsku szykuje się swoisty - jubileusz: "10-ta porażka" lechitów w delegacji, w tym sezonie. Lechia wygra 1:0. Mocno w to wierzę!

lechiaPiotr Zejer (Prezes Stowarzyszenia kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy"):

2:0 Tylko Lechia!

lechiaAndrzej Kowalczys (organizator turniejów "Do przerwy 0:1"):

Wielu starszych kibiców pamięta jeszcze mecze z Lechem na poziomie II a nawet III ligi. Różnie to bywało. Dzisiaj na szczęście nie musimy mieć kompleksów wobec poznańskiego zespołu. Obyśmy zagrali odważnie w ataku i rozważnie w obronie. Wzmocnione siły w pomocy i dwóch napastników moim zdaniem dadzą upragnione zwycięstwo. Idealnie by było, gdyby Biało Zieloni mogli liczyć na nieustający doping naszych kibiców.... ale o to chyba będzie trudniej niż o zwycięstwo z Poznaniem. Mimo trudności - Wiosna nasza!

lechiaRyszard Polak (znany piłkarz Lechii z lat 70-tych i 80-tych, uczestnik dwumeczu z Juventusem):

Po sobotnich meczach Ekstraklasy tabela pokazuje, że mecz z Lechem, żeby zaistnieć w Europie trzeba wygrać. Wiem, że "leszki" to bardzo niewygodny od wielu lat przeciwnik Lechii, wierzę jednak po obejrzeniu meczu z Polonią że Lechistów stać na wygranie meczu. Muszą narzucić swój styl gry (mecz z Polonią) i stuprocentowe zaangażowanie a o wynik możemy być spokojni. Lechia wygra 1:0.

lechiaMateusz Bąk (znany doskonale wszystkim były bramkarz Lechii):

Moje prognozy i tak się nie sprawdzają więc teraz podam suchy wynik. 1:1

lechiaMirek Solarek (Redaktor Lechia.net TV):

Tak pasjonującej końcówki piłkarskiej ekstraklasy nie mieliśmy od dawna. Kilka zespołów walczy o europejskie puchary, wśród nich jest nasza Lechia. Dookoła słychać głosy, że będzie to bardzo ważny tydzień. Trzy mecze które trzeba wygrać, a pierwszy już jutro z Lechem. Drużyna z Poznania w tym sezonie nie gra dobrze na wyjazdach dlatego trzeba to wykorzystać. Czy jednak Lechię będzie stać na zwycięstwo nad Kolejorzem, po raz ostatni Lechia wygrała u siebie w meczu ligowym w sezonie 1984/1985. Mam nadzieję, że po ostatnim gwizdku sędziego pana Tomasza Musiała będziemy cieszyć się ze zwycięstwa nad Lechem Poznań. Mój typ wygra Lechia 3:2.

Lechia