lechia

Wielkimi krokami zbliża się dzień, gdy Lechia przeniesie się na nowy stadion w Letnicy. Oczywiście za Lechią podążą kibice by dopingować Biało-Zielonych.

Jak to bywa na tak nowoczesnych stadionach Ci najzagorzalsi kibice siedzą wspólnie w sektorze, który umiejscowiony jest za jedną z bramek. Tak też będzie na PGE ARENA. Jakiś czas temu wpadłem na pomysł, że może przed debiutem naszego nowego sektora "Ultras" warto nadać mu już jakąś nazwę? Nazwę, która będzie obligowała do odpowiedniego zachowania w tym sektorze i dopingowania tak, że inni będą nam tylko zazdrościli. Przyznam, że mi by tu idealnie pasowała nazwa "T29". Nazywając tak sektor, jeszcze mocniej (poza flagą, która wkrótce powstanie) podkreślilibyśmy przywiązanie do korzeni. Ale to tylko oczywiście moje prywatne zdanie.

Jestem jednak ciekaw waszych opinii. Zachęcam więc do oddania głosu w ankiecie ale też do dyskusji.

Oddaj swój głos w sondzie

Dopowiem, że od razu jak opublikowaliśmy sondę dotarły do mnie głosy, że nie powinno się narzucać nazwy. Może najlepiej będzie jak zacytuję apel jednego z kibiców:

W zasadzie trochę nie powinienem się wpierdalać, ale mam prośbę, nie szukajcie na siłę nazwy dla trybuny na nowym stadionie! To wyjdzie samo, za rok a może za dziesięć ale wyjdzie. Legia nie od razu miała Żyletę, Wisła dziesiątkę, Lechia Zegar, czy Arka Górkę. Niech to nowe miejsce, w którym czasem sam będę przebywał nazwie się samo z siebie, a nie przez sondę. To nie są rzeczy które się z góry wcześniej planuje, to rodzi się samo, jak cały nasz ruch kibicowski.

Lechia Gdańsk

My jako redakcja nic nie narzucamy, oczywiście. Zachęcamy tylko do dyskusji. Do tego byście wyrazili swoje zdanie. A jak będzie w rzeczywistości pokaże czas.