lechia

Dawid Popławski odbył pierwszy trening z rugbistami Lechii Gdańsk. Zawodnik przyleciał do Gdańska prosto z Francji, gdzie uczy się i gra na co dzień w UA Gaillac.

Dawid ma pomóc Lechii w tegorocznych rozgrywkach. Dołączył już do drużyny, żeby przepracować z nią jak najwięcej przed najważniejszymi meczami. Kibice w Gdańsku będą mogli zobaczyć reprezentanta Polski już w sobotnim meczu z Sochaczewem.   

Dawid Popławski to znana postać w Gdańsku. Grał już w Lechii w roku 2009. Zawodnik mierzący 180cm, który waży 85 kilogramów zagra na pozycji łącznika ataku. Takie jest założenie Grzegorza Kacały ale jak sam podkreśla - Dawid musi z nami potrenować. Zobaczymy na jakiej pozycji będzie się czuł najlepiej. To zawodnik z dobrymi papierami. Zarówno sztab szkoleniowy jak i drużyna liczą na jego zaangażowanie. Dawid grał już kiedyś w Lechii, następnie wrócił do Orkana Sochaczew ale przez cały ten czas szkolił się również we Francji. To inteligentny rugbista, który jest w stanie wzmocnić każdą drużynę w Polsce niezależnie czy zagra na 9, 10 czy w środku ataku. W Lechii będzie idealnie się komponował z Mariuszem Wilczukiem, Piotrem Jurkowskim, Rafałem Janeczko i Robertem Kwiatkowskim. Dawid gra nowoczesne, szybkie rugby dlatego wraz z Henrym Bryce powinni być bardzo groźnym duetem. 

Trener biało-czerwonych Tomasz Putra zaufał "Popkowi" w meczu reprezentacji Polski z Niemcami. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę, ponieważ Dawid poprowadził kadrę do zwycięstwa i stał się automatycznie jednym z liderów "polskich Orłów".

W latach 2010-2011 pomagał drużynie Orkana Sochaczew, w której de facto zaczęła się jego sportowa kariera z rugby. W budowie swojego nazwiska pomógł mu wyjazd do Francji, gdzie zmagał się z najlepszymi. Arras, Albi, a dzisiaj UA Gaillac (Federale 3 - red.) to kluby francuskie gdzie zbierał swoje umiejętności i doświadczenie.

Zapraszamy na kilka zdjęć z treningu rugbistów Lechii wraz z Dawidem Popławskim. 

Lechia Rugby
Grzegorz Kacała, Dawid Popławski, Marek Płonka, fot. Łukasz Jurczak

Lechia Rugby
Dawid Popławski, fot. Łukasz Jurczak

Lechia Rugby
Dawid Popławski, Piotr Jurkowski, fot. Łukasz Jurczak

Lechia Rugby
Dawid Popławski, Robert Kwiatkowski, fot. Łukasz Jurczak

Lechia Rugby
Dawid Popławski, Robert Kwiatkowski, Marek Płonka, fot. Łukasz Jurczak

Lechia Rugby
Robert Kwiatkowski, Aleksander Nowicki, Kornel Tadajewski, fot. Łukasz Jurczak

Lechia Rugby
Marek Płonka, Piotr Jurkowski, Dawid Popławski, fot. Łukasz Jurczak

Lechia Rugby
Rafał Lademann, Sławomir Kaszuba, Grzegorz Janiec, Rafał Witoszyński, fot. Łukasz Jurczak

Lechia Rugby
fot. Łukasz Jurczak

Lechia Rugby
Rafał Witoszyński, fot. Łukasz Jurczak

Lechia Rugby
Grzegorz Janiec, fot. Łukasz Jurczak

Źródło: Lechia Rugby / Łukasz Jurczak

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora