lechia

Lechia zaliczyła już w tym sezonie dwie porażki, pierwszą z Arką Gdynia na swoim obiekcie i drugą w Łodzi z wicemistrzami Polski. Nie jest to dobra informacja dla kibiców, którzy czują niedosyt w związku wynikami seniorów Lechii. Już jutro będzie szansa na rehabilitację. Czy ewentualna wygrana nad beniaminkiem zaspokoi oczekiwania kibiców?

Gdańszczanie byli bardzo blisko, żeby wygrać derby z Arką, jednak brak konsekwencji przy akcjach ofensywnych, a szczególnie tych pod polem punktowym spowodował, że to żółto-niebiescy wyjeżdżali z Gdańska z podniesionymi głowami.

W Łodzi już nie można było mówić o dobrym stylu lechistów, którzy nie mogli poradzić sobie z naporem rewelacyjnych w tym sezonie Budowlanych. Grzegorz Kacała przyznał po meczu, że Budowlani są aktualnie poza zasięgiem jakiejkolwiek drużyny w kraju.

Czy Lechia będzie w stanie pokonać w tym sezonie Arkę czy Budowlanych? Aby tego dokonać, należy mocno pracować podczas okresu zimowego, i rozegrać jak najwięcej sparingów przed startem ligi. Przyszłość jednak przed Lechią, a dzisiaj sztab szkoleniowy musi się skupić nad tym aby wygrać sobotni mecz, a także kolejne w szczególności z Orkanem Sochaczew, który wydaje się być najmocniejszy z najbliższych rywali. Wszystkie spotkania powinny przynieść Lechii punkt bonusowy, ponieważ te małe oczka mogą w późniejszym okresie wpłynąć na układ tabeli. Czy tak będzie? Zobaczymy już niebawem.

Lechia Gdańsk

Grzegorz Kacała w tym tygodniu nie miał do dyspozycji Grzegorz Buczka, który już przeszedł operację rekonstrukcji więzadeł kolana. Na kontuzję dalej narzeka Mariusz Wilczuk, a Aleksander Sziszkan był zmuszony pojechać do domu po operacji wyrostka robaczkowego. Robert Kwiatkowski pauzuje za czerwoną kartkę i w spotkaniu z AZS również go nie zobaczymy.

Sobotni mecz Lechii będzie okazją na zaprezentowanie się przed własną publicznością jak najlepiej. Pomimo braków w składzie gdańszczanie muszą wygrać z AZS AWF Warszawa jeśli chcą się liczyć w tym roku w grze o medale. Kapitan Sławomir Kaszuba podkreśla, że najbliższy mecz jest bardzo ważny dla całej Lechii. Wszyscy bowiem w Gdańsku oczekują na dobrą postawę miejscowej piętnastki.

Zapraszamy na główną płytę stadionu przy ul. Traugutta 29. Wstęp jest bezpłatny. Wszyscy, którzy nie będą mogli zobaczyć meczu na żywo zapraszamy na stronę klubu, gdzie będzie umieszczony ekran z transmisją online.

UWAGA:
W trakcie meczu zostanie ogłoszona zbiórka pieniędzy na rzecz młodego kibica rugbistów Lechii, który niespodziewanie zachorował na białaczkę. Komunikat zostanie ogłoszony podczas meczu.

Lechia Gdańsk

Potwierdź swój udział na FB

Źródło: RC Lechia