lechia

Pierwsza drużyna Lechii trenowała we wtorek na boisku GKS Wybrzeże Gdańsk. Jest to miejsce z doskonałą murawą, na około której znajduje się tor żużlowców Lotosu.

Wolne boisko na ul. Grunwaldzkiej 244 wykorzystali weterani oraz Ladies.

 

rugby

Drużynę weteranów prowadził Piotr Płoszaj, a Ladies oczywiście Janusz Urbanowicz. Po rozgrzewce zespoły stanęły naprzeciwko siebie, żeby rozegrać szkoleniowy mecz. Oldboje mieli możliwość wykonywania zmian hokejowych oraz dowolnego ustawienia na boisku. Dziewczęta trzymały się założeń trenera i próbowały jak najwięcej grać ręką. Ich niecodzienni przeciwnicy nie mogli szarżować, ponieważ obowiązywały zasady jak w "paryżance". Były natomiast młyny i auty aby obie ekipy mogły poćwiczyć te elementy przed zbliżającymi się meczami.

rugby

Dzięki inicjatywie Piotra Płoszaja weterani Lechii wyjeżdżają w niedzielę do Łodzi, żeby rozegrać tam mecz z tamtejszymi Budowlanymi. Będzie to koleżeńskie spotkanie, które zostanie rozegrane na stadionie Budowlanych przy ul. Górniczej o godzinie 12.00. Stamtąd obie ekipy przejadą na finał ekstraligi rugby na stadion łódzkiego Widzewa.

W dalszym ciągu trwają zapisy na wyjazd. Wszyscy starzy rugbiści, a także Ci którzy czują się na siłach mają możliwość wystąpienia w koleżeńskim meczu weteranów. Uwaga - roczniki nie mają znaczenia ;).

Źródło: lechiarugby.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora