W XIII kolejce Ekstraligi biało-zieloni podejmowali piątą drużynę tabeli, EDACH Budowlani Lublin. To był ważny, zwycięski mecz pełen walki i emocji – na stadionie przy Grunwaldzkiej 244 padło aż 77 punktów! Oba zespoły zanotowały również punkt bonusowy.

Mecz z Budowlanymi to nasze pierwsze spotkanie w Gdańsku od dwóch lat: w ubiegłym roku lubelska drużyna nie dojechała na mecz, ale tym razem stawiła się już w piątek – dla obu drużyn spotkanie było bardzo ważne. Dla gości z Lublina – bo walczyli o przebicie się do czołówki tabeli, dla nas – bo chcieliśmy umocnić się na miejscach, które będą decydowały o grach medalowych w czerwcu, oraz pokazać dobre rugby po ostatnim meczu z Juvenią w Krakowie, który wypadł poniżej naszych oczekiwań.

Do składu biało-zielonych wrócili Rafał Janeczko (po kontuzji z końcówki ub. sezonu) oraz Krzysztof Smoliński, który pauzował wcześniej również z powodu urazu. Trzysetny mecz na boiskach Ekstraligi Rugby świętował nasz filar, Rafał Witoszyński.

Za tydzień Ekstraliga pauzuje, będziemy ekscytowali się finałowym turniejem Rugby 7 w Sochaczewie, a już za dwa tygodnie… derby z Arką w Gdyni! Będzie mocno!

LECHIA GDAŃSK – Edach Budowlani Lublin 41:36 (21:12)

Punkty dla Lechii: Paweł Boczulak 21 (5k, 3p), Jason Makhari 15 (3P), Kewin Bracik 5 (P)
Punkty dla Budowlanych: Marzuq Maarman 20 (4P), Ndlovu Nkululeko 4 (2p). Michał Węzka 5 (P)
Żółta kartka: Jerzy Wojnicz (Lechia)
RC Lechia Gdańsk

Witoszyński (Kacprzak, 49), Buczek (Wojnicz, 36), Olszewski – Dabkiewicz, Krużycki – Płonka, Nyaoda (Smoliński, 63), Johannes – Boczulak (Janeczko, 75) – October – Makhari, Bracik, Klaasen, Niespodziany, Wójtowicz. ZMIENNICY: Kacprzak, Wojnicz, Dobkowski, Smoliński, Hedesz, Kruszczyński, Janeczko

EDACH Budowlani Lublin

Potgieter, Skałecki, Kelberashvili – Król (Niedziółka, 75), Jasiński – Musur, Zduńczuk (Brożek, 75), Maarman – Kazembe – Ndlovu – Dec (Bobruk, 57), Węzka, Tomaszewki, Kasprzak, Grabowski. ZMIENNICY: Więckowski, Chindoko, Sałatka, Brożek, Niedziółka, Muchowski, Bobruk

Sędziowanie: Tomasz Stępień, Dominik Jastrzębski, Dariusz Pawlicki

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora