Rugby Club Lechia Gdańsk stanie w sobotę przed szansą zdobycia brązowego medalu Ekstraligi Rugby. Ich przeciwnikiem będą Budowlani Lublin.

Biało Zieloni rugbyści, którzy rozgrywają już 54 sezon w Ekstralidze Rugby (jedyny zespół, który gra w najwyższej klasie od zawsze), w tym roku powalczą "tylko" o brązowe krążki. Tylko gdyż klub, mający 10 tytułów mistrza Polski (ostatni w 2002 roku), 11 razy będący vice-mistrzami i 11 krotnie będącym zdobywcą Pucharu Polski, ambicje ma na pewno sięgające najważniejszego tytułu.

Przed sobotnim meczem, który odbędzie się na opuszczonym przez piłkarzy stadionie przy Traugutta 29, to właśnie Lechia będzie faworytem. Inaczej być nie może, Budowlani to klub posiadający zdecydowanie mniej sukcesów. Najważniejszy z nich to Puchar Polski z 2002 roku, oraz vice-mistrzostwo z 1992.

Rugbyści, oraz działacze bardzo gorąco zapraszają wszystkich fanów tej dyscypliny, oraz tych, którym brakuje już Ekstraklasowych emocji. Mecz połączony zostanie z piknikiem rodzinnym, atmosfera będzie więc przypominała wielkie sportowe święto. Początek spotkania o godzinie 11:30, wstęp bezpłatny.

Źródło: lechiarugby.pl/Własne