Stało się to, co dla wielu było tylko formalnością. Rugbyści Lechii Gdańsk zdobyli brązowe medale Ekstraligi.

Jak informowaliśmy wcześniej, rywalami Lechii byli zawodnicy Budowlanych Lublin. Bardziej utytułowana Lechia nie dała żadnych szans gościom z Lublina. Zwycięstwo 33:0 mówi chyba samo za siebie. Już po pierwszej połowie wynik brzmiał 16:0, a po przerwie podopieczni trenerów Grzegorza Kacały i Marka Płonki dorzucili drugie tyle.

Tym samym, na szyjach Biało-Zielonych po raz 14 w historii zawisły brązowe krążki. A w sumie już 35 raz stanęli na podium Ekstraligi Rugby w Polsce.

Mimo nie sprzyjającej aury, w postaci padającego deszczu, na obiekcie przy ulicy Traugutta 29 zjawiło się około 1000 fanów Lechii w odmianie rugby. Nie wyszedł więc niestety pomysł pikniku rodzinnego, jednak Ci którzy się pojawili na pewno nie żałują.