Pierwsze w tym sezonie Ekstraligi derby Trójmiasta dla RC Lechii Gdańsk.

Biało-zieloni pokonali na boisku AWFiS Mistrza Polski RC Arkę Gdynia 13:9.

Drużynę Lechii miał specjalnie na to spotkanie wzmocnić Henry Bryce, jednak ostatecznie nie przyjechał do Gdańska z powodu kontuzji. W zespole Arki brakowało natomiast Dawida Banaszka, organizującego grę w ataku i wykonującego rzuty karne. W tej roli w derbowym spotkaniu zastąpił go Szymon Sirocki i to po jego dwóch trafieniach goście wyszli na prowadzenie. Gra była bardzo wyrównana, a w końcówce pierwszej połowy ważne przyłożenie dla Lechii zdobył Grzegorz Buczek. Do przerwy to jednak Arka prowadziła 6:5.

Drugą połowę od celnego rzutu karnego rozpoczęli gdynianie. Chwilę później przyłożył jednak Piszczek i gospodarze wyszli na pierwsze tego dnia prowadzenie. Arka natomiast nie mogła przebić się przez dobrze ustawioną defensywę Lechii.

Zobacz materiał wideo

Kiedy z rzutu karnego na 13:9 podwyższył Patryk Narwojsz, do końca spotkania pozostał około kwadrans gry. Arka cały czas szukała swojej szansy na zwycięstwo. Lechia jednak skutecznie powstrzymywała ataki gdynian i sama szukała swoich szans na punkty. W końcówce wynik nie uległ zmianie.

Dla Arki była to pierwsza porażka od niemal 11 miesięcy. Lechia z kolei dzięki zwycięstwu awansowała na sam szczyt tabeli Ekstraligi i zasiadła na fotelu lidera rozgrywek.

Najbliższe dni przewidziane są na zgrupowanie Reprezentacji Polski, która w przyszły weekend rozegra mecz ze Szwecją w ramach Pucharu Narodów Europy. Na boiska Ekstraligi rugbyści powrócą za 2 tygodnie

Źródło: pomorska.tv