Mistrzowie Polski nie pokazali w sobotę klasy i przegrali z lepiej dysponowaną Arką, która była drużyną bardziej zdeterminowaną.

Zawodnicy z Gdyni popełnili mniej błędów indywidualnych i zagrali mocno w defensywie. Taka postawa wicemistrzów Polski spowodowała, że Lechia nie była w stanie rozszerzyć gry do skrzydeł, ponieważ w środku pola szarża "Buldogów" zatrzymywała ofensywę.

Spotkanie derby rozpoczęło się z kilkuminutowym opóźnieniem. Arbiter czekał najpierw na Lechię, a później na Arkę, która wyszła na murawę jakieś 2, 3 minuty jeszcze później. Niby niewiele, ale wywołało to zastanowienie wśród publiczności. Można założyć, że drużyna gości motywowała się jeszcze w szatni, ponieważ w pierwszych minutach gdynianie pokazali, że przyjechali do Gdańska wyrwać Lechii zwycięstwo.

Lechia rozkręcała się bardzo powoli, a dopiero przy wyniku 0:10 zaczęła punktować. Do przerwy udało się zmniejszyć różnicę punktową do 9:10. 

PAWEŁ LIPKOWSKI dla trojmiasto.pl: Nie był to najlepszy mecz, zwłaszcza w naszym wykonaniu. Arka wygrała zasłużenie i gratuluję im. Trzeba jednak pamiętać, że jest to początek sezonu. Mamy nadzieję wyciągnąć wnioski z tej porażki i w następnych spotkaniach zagrać lepiej. Nie mam pretensji do moich zawodników, bo wstydu nie było. Stoczyliśmy równy bój z gdynianami. Błędy, które popełniliśmy były indywidualne, wynikały ze złego ustawienia. Ponadto nie graliśmy w pełnym składzie, bo zabrakło między innymi Tomka Rokickiego, Piotra Jurkowskiego, a na dodatek już na samym początku meczu przydarzyło się nam dziś kilka urazów. Póki co, gramy chłopakami, którzy są na miejscu. Wsparcie zagraniczne to raczej kwestia wiosny niż jesieni. Kupa pracy przed nami, ale wierzę, że znów zagramy w finale. Być może z Arką, ale na pewno trzeba będzie uważnie obserwować także zespoły z Siedlec i Łodzi. 

Punkty: Janeczko 12 (Lechia) - Banaszek 7, Zaradzki 5, Rakowski 5, Sirocki 5 (Arka)

LECHIA: Kaszuba, Buczek, Witoszyński - Lademann, Nowak - Majcher, Hedesz, Wantoch-Rekowski - Piszczek - Janeczko - Wilczuk, Kwiatkowski, Płonka, Wójcik - Zajkowski oraz Wenta, Zieliński, PLich, Tadajewski, Płoński

ARKA: Bartkowiak, Wojaczek, Bysewski - Perzak, Podolski - Kwiatkowski, Grabowski, Dąbrowski - Szostek - Banaszek - Rakowski, Szrejber, Zaradzki, Sirocki - Stępień oraz Olejniczak, Zdunek, Bojke, Siemaszko, Prabucki, Hawrysiuk, Grzenkowicz

{joomplucat:1300 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię

Źródło: lechiarugby.pl / trojmiasto.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora