1 maja 1956 roku powstała sekcja rugby gdańskiej Lechii. W 65. rocznicę tego wydarzenia pierwsza drużyna RC Lechia Gdańsk miała podejmować Edach Budowlanych Lublin, ale zespół z Lublina nie stawił się na mecz. Gdańszczanie zagrali zatem w jubileuszowym meczu z Weteranami RC Lechia Gdańsk. Wszystkich kibiców zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz zapisu wideo z meczu.

Drużyna Budowlanych Lublin nie stawiła się na zaplanowany mecz Ekstraligi 1. maja na boisku przy Grunwaldzkiej, więc po regulaminowym czasie, Klub postanowił uczcić rocznicę założenia starciem z Weteranami Lechii Gdańsk

W pojedynku na 65. rocznicę pierwsza drużyna RC Lechia Gdańsk wygrała z Weteranami 52:19. Wydawać się mogło, że to nie będzie trudne starcie, ale ambicja, nieszablonowe zagrania i boiskowe doświadczenie Weteranów Lechii sprawiły, że ten mecz mógł się podobać wszystkim, którzy kochają rugby. To pierwszy z elementów obchodów rocznicy 65-lecia Klubu.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora