lechia

To będzie mecz szczególny, ponieważ rozegrany po raz pierwszy w historii polskiego rugby na takim obiekcie.

PGE Arena Gdańsk i mecz rugby – to stanie się faktem 22 września o godzinie 18.00.

Rugby i stadion Euro 2012? TAK!

Rugby na PGE Arena?

Jeszcze nie tak dawno wszyscy w Gdańsku zastanawiali się kiedy rugbiści zagrają na stadionie przy Traugutta. Już dzisiaj mistrzowie Polski grają tam regularnie mecze. Wydawało się, że ten obiekt jest szczytem możliwości, a zarazem pragnień zawodników, działaczy oraz kibiców. Dzięki uprzejmości strategicznego sponsora Lechii, firmy Saur Neptun Gdańsk lechiści zagrają w sobotę na PGE Arenie Gdańsk.

Sportowy aspekt widowiska

O godzinie 18.00 zabrzmi gwizdek sędziego Marcina Zeszutka, który rozpocznie 80 minutową rywalizację rugbistów. Faworytem tego spotkania jest drużyna gości, która wygrała dwa pierwsze mecze sezonu 2012/2013 oraz w oczach ekspertów rysuje bardzo dobrą formę. Lechia niespodziewanie przegrywając z beniaminkiem Pogonią Siedlce spadła na dolne miejsca w tabeli, żeby tydzień później pokonać wicemistrza Polski Budowlanych Łódź SA i nieco się zrehabilitować. Lechiści zrobią wszystko, żeby powtórzyć sukces sprzed tygodnia aczkolwiek będzie to bardzo trudne. Ogólny poziom widowiska w meczu Lechia – Budowlani nie był zbyt wysoki dlatego miejmy nadzieję, że na PGE zobaczymy rugby na najwyższym krajowym poziomie.

Festyn – piknik rugby?

Atrakcji jakie przygotowała firma Saur Neptun Gdańsk jest cała masa. O 14.00 rozpocznie się festyn „Wodna Kraina Zabawy” - zjeżdżalnie, konkursy, malowanie buziek, waterball, zabawa bańkami mydlanymi, wodne laboratorium, karaoke i wiele innych atrakcji dla najmłodszych i tych trochę starszych. O godz. 20:00 odbędzie się pokaz „Watershow” czyli tańcząca fontanna.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tym szczególnym dniu. Fotoreporterzy będą wykonywali pamiątkowe zdjęcia, które na stale wpiszą się w kroniki polskiego rugby.

Mecz będą komentować Łukasz Jurczak oraz Maciek Józefowicz (Eska)

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia, sobota godzina 18.00. Stadion PGE Arena Gdańsk. Wstęp wolny.


O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora