Już w tą sobotę (27 października) odbędzie się VI turniej z cyklu MP Seniorek w Rugby 7.

Mario Ladies Lechia Gdańsk - gospodynie rozgrywek, pokażą przed własnymi kibicami piękną siódemkową grę w rugby. Kto jeszcze nie miał okazji zobaczyć rugbistek w akcji niech zawita w godz. 10:00 - 16:00 na boisko przy ul. Grunwaldzkiej 244.

Start turnieju: sobota 27.10.2012, godz. 10:00. Miejsce: Gdańsk, GOKF, ul. Grunwaldzka 244

Mario Ladies Lechia Gdańsk zmierzą się z drużynami z całej Polski. Zabraknie jedynie RC Częstochowa i Arka Gdynia Girls, które zmagają się z brakiem zawodniczek zdolnych do gry. W akcji będzie również można zobaczyć Juniorki Ladies Lechia Gdańsk, które rozegrają trzy mecze paryżanki z Turem Chojnice. Większość zawodniczek obu drużyn nie osiągnęła jeszcze wieku, który pozwalałby im na grę na pełnych zasadach.

Z racji wycofania się z gry drużyny z Gdyni (dzisiaj), komisarz zawodów - Monika Baniewicz, musi rozpisać nowy plan gier, który zaprezentujemy najwcześniej jutro.

Rozpiska meczowa opiera się na metodzie, która czerpie z klasyfikacji z poprzedniego turnieju.

Klasyfikacja po turnieju w Łodzi:

1

Tygrysice Orkan Sochaczew

2

Ladies Lechia Gdańsk

3

Diablice Ruda Śląska

4

RC Arka Gdynia

5

Delia Atomówki Łódź

6

Czarne Pruszcz Gdański

7

Ladies Frogs Warszawa

8

RC Syrenki Haka Warszawa

9

RC Częstochowa

alt

Ladies Lechia Gdańsk na czterech turniejach w tym roku stanęły na pierwszym miejscu podium. Dopiero w Łodzi uległy w finale Tygrysicom Sochaczew. Punktacja w klasyfikacji generalnej Mistrzostw jednak daje gdańszczankom 10cio punktową przewagę nad kolejnymi w tabeli sochaczewiankom. Wystarczyłoby aby Ladies wzięły udział w turnieju i skończyły go nawet na 7 miejscu, a i tak obronią tytuł Mistrzyń Polski. Ten fakt może spowodować, że zawodniczki Lechii będą grały bardziej ryzykownie i widowiskowo bo nie mają nic do stracenia.

Na turnieju w Łodzi zabrakło Dagny Westfeld i Karoliny "Szczury" Jaszczyszyn, które od 2010 są w podstawowym składzie Ladies. Obie wyjechały niedawno na stałe do Anglii i specjalnie przylatują na rozgrywki w Gdańsku. Ten turniej może być jedną z niewielu okazji aby zobaczyć Dagnę i Szczurę w akcji. Obie obecnie grają w drużynie piętnastkowej w Cambridge i mają już za sobą pierwszy mecz i kilkanaście treningów.

Warto dodać, że Karolina została wielokrotnie nagrodzona mianem MVP turnieju, a w 2011 roku dostała nagrodę MVP całych Mistrzostw. Regularnie jest również powoływana do reprezentacji. Dagna na IV turnieju MP w Częstochowie również zanotowała bardzo dobry występ i dostała nagrodę najlepszej zawodniczki.

alt

Od lewej: Dagna Westfeld, Julita Kołodziej i Karolina "Szczura" Jaszczyszyn.

Na gdańskiej trawie zabraknie kontuzjowanej w Łodzi Jagody Bednarek. Udział Oliwii Wieczerzak oraz Agaty Malickiej stoi pod znakiem zapytania.

Skład Mario Ladies Lechia Gdańsk na turniej w Gdańsku:

1. Marlena Mroczyńska (C)
2. Julita Kołodziej
3. Małgorzata Kłos
4. Karolina "Szczura" Jaszczyszyn
5. Dagna Westfeld
6. Laura Abucewicz
7. Monika Rolbiecka
8. Anna "Koza" Opała
9. Agata "Mała" Maciejkowicz
10. Magdalena Kieliszek

Podział na grupy:

GRUPA A GRUPA B
Tygrysice Orkan Sochaczew Ladies Lechia Gdańsk
Delia Atomówki Łódź Diablice Ruda Śląska
RC Haka Syrenki Warszawa Czarne Pruszcz Gdański

Ladies Frogs Warszawa

Źródło: lechiarugby.pl