Trwa runda rewanżowa PKO Ekstraklasy i tabela ligowa zaczyna się wyraźnie kształtować. Na pierwszym miejscu wciąż plasuje się ekipa Raków Częstochowa, która ma dziewięć punktów przewagi nad drugim miejscem — Legią Warszawa. Wierzymy, że zespół Lechii Gdańsk ma jeszcze szansę na udane zakończenie sezonu, choć jego sytuacja w tabeli jest dość trudna.

Na stronie GGBet można sprawdzić wyniki wszystkich meczów Ekstraklasy i statystyki poprzednich spotkań.

Obecnie Lechia Gdańsk zajmuje 17 miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Drużyna wygrała siedem meczów, zremisowała cztery i przegrała 14. W ostatnich pięciu meczach Lechia zanotowała dwa zwycięstwa i trzy porażki.

Lechia Gdańsk vs. Cracovia

W tej chwili zespół z Gdańska znajduje się w strefie spadkowej, wraz z Koroną Kielce oraz Miedzią Legnica. Dlatego też stoi przed nim trudne zadanie, aby zebrać jak najwięcej punktów w nadchodzących meczach. Ich kolejnym przeciwnikiem będzie drużyna Cracovii, która zajmuje 7 miejsce w tabeli. Co wiemy o tym meczu:

  • Data: 22 kwietnia 2023 r.;
  • Czas: 13:00 UTC;
  • Miejsce: Polsat Plus Arena Gdańsk, Gdańsk, Polska.

Mecz z Cracovią będzie dla Lechii Gdańsk kolejną szansą na poprawienie swojej pozycji w tabeli. Cracovia zajmuje obecnie 7 miejsce w Ekstraklasie, mając na swoim koncie 34 punkty. Jednak, pomimo trudnej sytuacji w tabeli, kibice z Gdańska wciąż wierzą w swoją drużynę i liczą na pozytywny wynik w nadchodzącym meczu. Spotkanie z Cracovią będzie dla nich kolejnym sprawdzianem, czy Lechia jest w stanie osiągnąć pozytywny wynik i zacząć zbliżać się do górnej połowy tabeli.

źródło: artykuł gościnny