Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze już się rozpoczęły! To już 22 Mistrzostwa Świata FIFA, finał który odbędzie się 18 grudnia 2022 roku na jednym z największych stadionów na świecie, czyli Lusail Arena, który znajduje się w Doha. Reprezentacja Polski z wielkim trudem przebiła się do 1/8 finału. Drużyna Czesława Michniewicza przebiła się, mimo przegranej w meczu z Argentyną. Jak wygląda skład Polski na Mistrzostwa Świata w 2022 roku i jakie perspektywy mają przed sobą nasi zawodowcy – czytaj dalej!

Skład Polski na mistrzostwa świata w 2022 roku

Polska reprezentacja z pewnością została obdarzona wieloma sukcesami, co nie zdarzyło się naszej piłce od dawnych czasów. Nasza reprezentacja po raz pierwszy od 36 lat zakwalifikowała się do play-offów MŚ i już to można nazwać wielkim osiągnięciem. Reprezentacja narodowa jest aktywnie wspierana przez kibiców na całym świecie, a największe portale bukmacherskie, na przykład zaklady buchmacherskie Vulkan Bet dają specjalne bonusy dla swoich graczy. Wsparcie drużyny na wszystkich szczeblach było chyba jednym z najważniejszych czynników sukcesu dla naszych zawodników. Przyjrzyjmy się, kto dokładnie bierze udział w Mistrzostwach Świata w Katarze!

Bramkarze: Wojciech Szczęsny (Juventus), Łukasz Skorupski (Bologna) i Kamil Grabara (FC Kopenhaga).

Obrońcy: Kamil Glik (Benevento), Bartosz Bereszyński (Sampdoria), Jan Bednarek (Aston Villa), Mattie Cash (Aston Villa), Robert Humny (Augsburg), Artur Jędrzejczyk (Legia), Jakub Kiver (Spetsia), Mateusz Weteska (Clermont), Nikola Zalewski (Roma).

Pomocnicy: Grzegorz Krychowiak (Al-Shabab), Krystian Bielik (Birmingham), Damian Szymański (AEK), Piotr Zieliński (Napoli), Sebastian Szymański (Feyenoord), Szymon Żurkowski (Fiorentina), Jakub Kamiński (Wolfsburg), Przemysław Frankowski (Lancs), Józef Dodoniewicz (Saskatchewan) i Mike Fischer (Wolves).

Przemysław Frankowski (Lans), Kamil Grosicki (Pogoń), Michał Skóras (Lech).

Napastnicy: Robert Lewandowski (Barcelona), Arkadiusz Milik (Juventus), Krzysztof Piątek (Salernitana), Karol Świderski (Charlotte).

Polscy piłkarze na mistrzostwach świata

Mówiąc o najlepszych piłkarzach reprezentacji Polski, warto wspomnieć o występach poszczególnych zawodników. Trzeba też uznać, że nasi piłkarze po raz pierwszy od tak dawna potrafili pokazać światu, jak może wyglądać przyzwoity występ Polaków. Porozmawiajmy jednak w kolejności o głównych bohaterach tego wydarzenia!

- Robert Lewandowski

Gra Roberta Lewandowskiego jest uznawana za jeden z wzorców wśród największych europejskich klubów. Napastnik przez długi czas grał dla niemieckiego Bayernu Monachium. Od 2014 roku Robertowi udało się rozegrać w klubie 375 spotkań i strzelić 344 bramki, co oczywiście jest uznawane za doskonały wynik. Warto przyznać, że gra polskiego napastnika jest bardzo doceniana przez zagranicznych ekspertów, np. piłka nożna zakłady Vulkan dają wyższe kursy, podczas gdy zawodnik gra. Jak Lewandowski wypadł na Mistrzostwach Świata w 2022 roku?

Przez cały mundial w Katarze Lewandowski był aktywny wobec obrońców, próbując wywierać presję na rywalach. W poprzednim meczu z Argentyną napastnikowi trudno było wystąpić na miarę swoich możliwości.

- Wojciech Szczęsny

Bramkarza Juventusu i reprezentacji Polski zna każdy kibic piłkarski. I warto przyznać, że bez jego starań ten sukces nie miałby miejsca. To właśnie on, podczas meczu z Arabią Saudyjską, odparł kopnięcie Salema Al-Dawssariego po tym, jak The Blues otworzyli wynik spotkania. Ostatecznie zwyciężyli 2-0. W decydującym spotkaniu z Argentyną ponownie uratował rzut karny, tym razem przyznany Leo Messiemu. Odpierał też wiele innych argentyńskich ataków i zapobiegł wysokiej porażce polskiej drużyny. 

źródło: artykuł gościnny