Rok 2022 był zdecydowanie rokiem, który dostarczył nam wiele emocji. Było wiele niesamowitych momentów. Od zwycięstw niedocenianych do wielkich nazwisk ustanawiających rekordy.

Przez cały rok zakłady bukmacherskie oferowały swoje usługi i dla niektórych kibiców był to niewątpliwie sposób na urozmaicenie oglądania meczów, a czasem nawet na zysk.

W tym artykule podsumujemy najlepsze momenty sportowe w 2022 roku, które długo zostaną zapamiętane.

Wygrana Tiger Woods

Tiger Woods zdobył swoje pierwsze główne mistrzostwo od 2013 roku, kiedy wygrał turniej golfowy Masters w kwietniu 2022 roku. Grał słabo od 2016 roku, ale wrócił do formy w kwietniu 2022 roku na turnieju golfowym The Masters. Strzelił doskonały wynik sześćdziesiąt cztery tego dnia- jego pierwszy doskonały wynik od ponad trzech lat- i wygrał swój pierwszy turniej golfowy Masters od 2013 roku. Było to ogromne zwycięstwo dla Woodsa, ponieważ było to jego pierwsze back-to-back major championships od 2012 roku.

Nietrafiony rzut karny Harry'ego Kane'a

Ćwierćfinały Mistrzostw Świata FIFA w 2022 roku obfitowały w wiele pamiętnych momentów, takich jak Cristiano Ronaldo i Neymar wylewający łzy, kłótnia Messiego z Louisem van Gaalem i historyczny sukces Maroka.

Jednak to właśnie nietrafione karne przez gwiazdorów na mistrzostwach świata w większości przypadków tworzą najbardziej pamiętne sceny.

Choć nie tak pamiętne jak karny Roberto Baggio, to wydaje się, że spudłowany karny Harry'ego Kane'a przeciwko Francji na długo pozostanie w pamięci Anglików.

Kane, który doprowadził swoją drużynę do remisu 1-1 dzięki bramce z karnego przeciwko Francji, ponownie znalazł się za piłką, by wykorzystać karnego w 96. minucie.

Tym razem jednak kapitan Anglii posłał piłkę nad poprzeczką i zaprzepaścił szansę na ponowne wyrównanie stanu meczu.

W pozostałych minutach starania Anglii o wyrównanie okazały się daremne, a Anglicy pożegnali się z półfinałowymi marzeniami porażką 2-1.

Claudia Pechstein udowadnia, że wiek to tylko liczba, stając się najstarszą kobietą na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w wieku 49 lat

Niemiecka łyżwiarka i dziewięciokrotna medalistka olimpijska Claudia Pechstein rozpoczęła pierwszy dzień olimpijskich zmagań w Pekinie, bijąc kilka rekordów, mimo że znalazła się poza podium. Startując w biegu na 3000 m kobiet, 49-letnia Pechstein stała się zarówno najstarszą kobietą startującą na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, jak i drugą zawodniczką - i jedyną kobietą - która wzięła udział w ośmiu Zimowych Igrzyskach.

Pechstein, która w przyszłym tygodniu kończy 50 lat, w 2022 roku zapisała się w innym rekordzie, wiążąc rekord uczestnictwa w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.
Jest to z pewnością niesamowite i cieszące każdego sportowca!

Vladimir Guerrero Jr. trafia trzy home runy w jednym meczu

Toronto Blue Jays pierwszy bazowy Vladimir Guerrero Jr. jest jednym z najbardziej dominujących graczy w lidze, a to był jego najbardziej dominujący występ w sezonie 2022 do tej pory. Zdobył trzy home runy i cztery RBI w meczu z New York Yankees. Przy swoim drugim home runie sprawił, że Gerrit Cole wyglądał bezradnie. Nikt w lidze, oprócz Guerrero, nie mógł zrobić home runu z tej piłki. To nie powinno być możliwe. Dlatego z pewnością ten moment musiał być wymieniony na naszej liście.

Bajkowy finał Sama Waley-Cohena

Legendarny Sam Waley-Cohen zawsze był ulubieńcem fanów i wiedzieliśmy, że dokona czegoś wielkiego w ostatnim wyścigu swojej kariery. Przed Grand National, Sam miał szansę pięćdziesiąt do jednego. Pokonanie takich szans jest już samo w sobie zadaniem nie do pokonania, a zrobienie tego podczas ostatniego wyścigu w karierze sprawia, że wygrana staje się jeszcze bardziej nieprawdopodobna.

Jednak Sam miał dla nas ostatnią niespodziankę. Sam wygrał Grand National. Czy może być lepszy sposób na zakończenie kariery?

Co więcej, zakończył wszystko w niesamowicie sentymentalny sposób, który z pewnością pozostawi niezatarte wrażenie na jego fanach. Cohen oddał hołd swojemu bratu, zauważając, że zawsze istnieje więź między nim a jego bratem, pomimo tego, że jego brat nie jest z nim fizycznie.

Zwycięska wypowiedź Sama stanie się historycznym momentem w tym sporcie na długie dekady i w rzeczywistości nie jest prawdopodobne, że zobaczymy coś podobnego.

Nowy rekord Lilly King

Zacięta walka w finale kobiet na Mistrzostwach Świata sprawiła, że Włoszka Benedetta Pilato wygrała zaledwie o pięć setnych nad Niemką Anną Elendt, a Litwinka Ruta Meilutyte zdobyła brąz. Płynąca na ósmym pasie Lilly King, dwukrotna obrończyni tytułu mistrza świata i rekordzistka, zajęła czwarte miejsce z czasem 1:06.07, zaledwie pięć setnych poza podium, ale siedem dziesiątych poza swoim najlepszym wynikiem w sezonie.

25-letnia Amerykanka jest obecnie 10-krotną medalistką mistrzostw świata w trakcie swojej kariery, a także pięciokrotną medalistką olimpijską.

źródło: artykuł gościnny