Premier League w sezonie 2022/23 to 31 edycja Premier League, założonej w 1992 roku jako najwyższa klasa rozgrywkowa w systemie ligowym w angielskiej piłce nożnej. Sezon rozpocznie się 6 sierpnia 2022 r. i zakończy 28 maja 2023 r. Premier League będzie miała sześciotygodniową przerwę w rozgrywkach od 13 listopada do 26 grudnia w związku z Mistrzostwami Świata w Katarze.

Zmiany w stosunku do poprzedniego sezonu

W lidze weźmie udział dwadzieścia drużyn – siedemnaście najlepszych klubów z poprzedniego sezonu oraz trzy ekipy, które awansowały z EFL Championship. Co ważne, Watford, Norwich City (spadł z ligi po awansie w pierwszym sezonie) i Burnley opuściły Premier League po zakończeniu zeszłego sezonu. Zakłady bukmacherskie piłka nożna na to wydarzenie są już dostępne u wielu sprawdzonych i wiarygodnych operatorów hazardowych.

19 kwietnia 2022 roku ekipa Fulham stała się pierwszą drużyną z EFL Championship, która zagwarantowała awans do Premier League. 3 maja 2022 r. zespół Bournemouth również zapewnił awans do Premier League. 29 maja 2022 r. ekipa Nottingham Forest wywalczyła ostatni i trzeci awans dzięki zwycięstwu zespołem nad Huddersfield Town w finale play-offów EFL Championship. Zanim postawimy zakład na wybraną drużynę, warto sprawdzić typy bukmacherskie Premier League i porównać kursy u różnych buków.

Terminy Premier League 2022/23

Oczekuje się, że terminarz sezonu z dokładnymi godzinami zostanie opublikowany przez Premier League 16 czerwca 2022 roku o godz. 4:00. Oto jakie informacje mamy już dzisiaj:

  1. Z uwagi na MŚ Premier League 2022/23 rozpocznie się osiem dni wcześniej niż poprzednia edycja.
  2. Pierwsze mecze odbędą się 6 sierpnia 2022 r., co da zawodnikom około 2,5 miesiąca przerwy od meczów Premier League.
  3. Ostatnia kolejka meczów przed rozpoczęciem mistrzostw świata Premier League odbędzie się w weekend 12-13 listopada.
  4. Finał mistrzostw świata odbędzie się osiemnastego grudnia, a rozgrywki ligowe zostaną wznowione dwudziestego szóstego grudnia. Mecze rundy finałowej, które zostaną rozegrane 28 maja 2023 r., rozpoczną się o tej samej godzinie.

Piłkarskie zakłady bukmacherskie na PL będą bardziej udane, jeżeli przed wytypowaniem kuponu hazardzista zaznajomi się z najistotniejszymi danymi dotyczącymi wydarzenia i zespołów.

Geografia zawodów

W sezonie 2022/23 w Premier League będzie występować 7 klubów z Londynu i po 2 z Liverpoolu, Manchesteru City i West Midlands. Dorset, Hampshire, Leicestershire, East Sussex, Nottinghamshire, Tyne and Wear oraz West Yorkshire mają po jednym przedstawicielu.

Podsumowanie

Na początku typowanie stawek na Premier League może wydawać dość łatwym. Jednak to działanie może się okazać bardzo wymagające. Zaleca się zacząć od przeprowadzenia własnej dogłębnej analizy i badań. Obstawiając zakłady bukmacherskie bez depozytu, można zdobyć niezbędną wiedzę na temat zasad typowania, typów zakładów i rynków zdarzeń.

Operatorzy hazardowi oferują typerom darmowe typy, pomagające w podjęciu udanych decyzji. Wszystkie typy powstają po przeprowadzeniu dokładnej analizy wykonanej przez fachowców. Dzięki temu otrzymujemy dostęp do najaktualniejszych informacji o konkretnych ekipach i zawodnikach.

Jeśli chcemy trafnie wytypować zakłady na tę imprezę, warto wybrać wiarygodnych bukmacherów. Dobrym wyborem staną się operatorzy hazardowi proponujący bukmacher bonus bez depozytu. Pozwoli to w łatwy i szybki sposób przetestować bukmachera i uzyskać niezbędne umiejętności.

źródło: artykuł gościnny