Wejdź i przeczytaj, jakie są najbardziej opłacalne funkcje w slotach online. Sprawdź, czy rundy bonusowe i koła nagród są dostępne we wszystkich maszynach!

Funkcje slotu i ich działanie

Funkcje są tym, co definiuje konkretny slot, pomijając jego motyw przewodni. Dodatki, takie jak Jokery czy symbole Scatter, są tym, co kusi graczy do wydawania pieniędzy na określone tytuły. Ten artykuł będzie Twoim przewodnikiem po wielu rodzajach funkcji slotów, pomagając Ci znaleźć takie opcje, które pozytywnie wpłyną na Twoje saldo!

Rundy bonusowe i darmowe spiny

Bez względu na to, w jaki automat grasz, prawdopodobnie znajdziesz w nim rundy bonusowe lub darmowe spiny. Niektóre automaty oferują obie te opcje. Jest to sposób na uzyskanie dodatkowej wypłaty lub rozegranie dodatkowych rund bez ponoszenia kosztów.

Podczas gdy większość z nas rozumie koncepcję rundy bonusowej i darmowych spinów w grach oferowanych przez kasyno online w Polsce, to większość z nich umożliwia po prostu kręcenie bębnami bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.

Koła nagród

Chociaż pod względem wygrywania losowych wypłat gotówkowych są one podobne do mini-gier, koła nagród umożliwiają zdobycie jednej z wielu unikalnych nagród. Zasada działania tego koła jest bardzo prosta. Naciskasz odpowiedni przycisk, aby aktywować koło i czekasz, aż się ono zatrzyma. Nagroda zostanie określona poprzez strzałkę widoczną najczęściej nad kołem.

Aby koła nagród były bardziej ekscytujące, progresywne sloty używają tego trybu, aby umożliwić graczom wygranie jackpota. Najczęściej na kole, dostępnych jest kilka mniejszych nagród, natomiast z pewnością znajdziesz na nim także jackpota, którego trafienie zmieni Twoją sytuację finansową.

Bębny klastrowe

Koncepcja „cluster reels” pochodzi z połączenia mechaniki dopasowywania gier logicznych i dopasowywania symboli w slotach. Każdy symbol, który dopasowałeś w slotach cluster pay, znika, aby zrobić miejsce dla kolejnych symboli, które wypełnią przestrzeń. To, co czyni sloty cluster reels atrakcyjnymi, to aspekt mini re-spinów, który jest obecny w grze podstawowej i trybie darmowych obrotów. Dzięki licznym kolejnym trafieniom można już zdobyć pokaźną wypłatę.

Aby uczynić slot bardziej atrakcyjnym, dostawcy oprogramowania dodają do mechanizmu cluster reel więcej funkcji, takich jak odblokowanie trybu bonusowego poprzez dokonanie określonej liczby kolejnych dopasowań. Inni dodają progresywny mnożnik, gdy dokonasz kolejnych dopasowań.

Dodatkowe gry

Innym sposobem opisania mini-gier jest funkcja „interaktywna”. Te mini-gry mają zazwyczaj kilka opcji do wyboru, które obejmują tajemnicze skrzynki lub ścieżki zdarzeń. Kilka z tych opcji zawiera zazwyczaj losowe nagrody pieniężne. Progresywne sloty zawierają symbole w tych mini-grach, które nagradzają Cię jedną z nagród jackpot.

Inne sloty łączą mini-grę z trybem darmowych obrotów. Jednym z przykładów jest wejście do interaktywnej mini-gry, która pozwala wygrać darmowe spiny, nagrody pieniężne lub mnożniki zakładów. Po zakończeniu tej mini-gry przechodzisz do trybu darmowych obrotów, aby wykorzystać swoje darmowe gry, mając jednocześnie aktywny mnożnik.

Progresywne Jackpoty

Kolejną funkcją, o której chcemy wspomnieć, jest progresywny jackpot. Nie jest to funkcja oferowana w każdym kasynie, a szkoda. Wiele osób uwielbia tę funkcję, ponieważ jackpot rośnie wraz z grą, aż ktoś trafi odpowiednią kombinację symboli. To może potrwać kilka dni lub miesiące.

Co często się zdarza, to fakt, że jackpoty te osiągają dość pokaźną kwotę, zanim ktoś osiągnie wypłatę. Niektóre kasyna wypłaciły szczęśliwemu zwycięzcy ponad 10 milionów dolarów. Niektóre z tych progresywnych jackpotów zaczynają się od 1 miliona dolarów. Jeśli dany jackpot jest oferowany i znajdziesz automat, w który naprawdę lubisz grać, możesz chcieć usiąść i zagrać na nim przynajmniej przez chwilę.

Mnożniki zakładów

Jak sama nazwa wskazuje, mnożniki zakładów zwiększają stopę wypłat wszelkich meczów podczas jednego obrotu. Automaty do gry mają wiele sposobów na włączenie mnożników do swojej gry. Klasycznym przykładem jest wprowadzenie ich do trybu darmowych spinów, co zachęca gracza do dalszego kręcenia bębnami, aż do momentu ich uruchomienia.

Multiplikatory są podstawą slotów z kaskadowymi bębnami lub tych z funkcją lawinowych bębnów. W tych slotach pasujące symbole są usuwane, aby zrobić miejsce dla kolejnych symboli. Każde kolejne dopasowanie zwiększa wynik mnożnika. Kiedy uruchomisz tryb bonusowy w tych grach, wartość jego mnożnika wzrasta o trzy.

Tryb gamble

Po wygranej rundzie niektóre gry pozwalają na podjęcie ryzyka podwojenia wygranej poprzez mini-grę hazardową. W tej mini-grze masz 50/50 szans na zwiększenie lub utratę wygranej. Duża część slotów z gamble mini-game zazwyczaj zawiera rzut monetą, w którym przewidujesz, która strona wyląduje na górze.

W przypadku innych slotów, ich gamble mini-game składa się z kart do gry. Wystarczy odgadnąć właściwy kolor odkrytej karty, aby podwoić swoją wygraną. To, co czyni mini-grę w karty do gry interesującą, to możliwość odgadnięcia koloru karty.

Wniosek

Nie ma wątpliwości, że automaty do gry mogą sprawiać wiele radości. Mogą być jeszcze bardziej przyjemne, jeśli są w nich funkcje, które wzbudzają Twoje zainteresowanie i sprawiają, że grasz dalej. Mamy nadzieję, że ten spis najpopularniejszych funkcji pomoże Ci cieszyć się grami w pełni. Powinno również to pomóc w skierowaniu Cię w stronę gier, których być może wcześniej nie próbowałeś.

Życzymy Ci więc powodzenia. Mamy nadzieję, że będziesz teraz wielkim zwycięzcą. 

źródło: artykuł gościnny