Na początek warto wiedzieć, jak kształtuje się nad Wisłą rynek zakładów bukmacherskich. Przez lata można było go określić mianem 'to skomplikowane'. Otóż po przemianach ustrojowych w Polsce funkcjonowało kilku bukmacherów działających na zasadach zapisanych w ustawie o grach losowych i zakładach wzajemnych z 1992 roku. 

Wskutek tak zwanej afery hazardowej doszło do istotnych modyfikacji. W 2010 roku zwiększono obostrzenia względem branży oraz pojawiły się kary dla podmiotów działających w internecie, które nie mają stosownych zezwoleń Ministerstwa Finansów na prowadzenie w naszym kraju działalności. Jednak okazało się, że przez polityczne działania wylano dziecko z kąpielą. Ustawa była dziurawa, co sprawiło, że wytworzyła się bardzo duża „szara strefa”. Okazało się, że znacznie łatwiej jest działać nielegalnie niż przechodzić przez całe biurokratyczne piekiełko celem zalegalizowania interesu na terenie RP. 

Zmieniono to dopiero siedem lat później. Ustawa hazardowa została znowelizowana, a więc zawarto w niej istotne poprawki. Praktycznie wszystkie serwisy działające w polskim internecie bez zezwolenia resortu finansów, zostały zablokowane, a wspomniana „szara strefa” ograniczona. To uszczelniło system podatkowy, dzięki czemu wpływy z tytułu bukmacherów do Skarbu Państwa istotnie wzrosły. Zalegalizowanie interesu stało się koniecznością, dlatego aktualnie do dyspozycji graczy w Polsce są aż 23 licencjonowane zakłady wzajemne, z czego większość działa w internecie oraz pała się branżą sportową. Szczegółową listę legalnych bukmacherów można znaleźć na przykład na stronie Hellsbet: https://hellsbet.com/pl

Oczywiście nie ma róży bez kolców, tak samo granie u licencjonowanych „buków” nakłada na typerów obowiązek płacenia podatków, obecnie jest to 12 procent od obrotu. Lecz plusów jest znacznie więcej niż minusów, ponieważ klient ma pewność, że zostawia swoje pieniądze w bezpiecznym i sprawdzonym zakładzie bukmacherskim, który na pewno wypłaci nam pieniądze. Poniżej prezentujemy listę pięciu topowych organizatorów. 

1. Najlepsi bukmacherzy w Polsce? Oczywiście STS! 

Indeks topowych zakładów w naszym kraju należy rozpocząć od firmy STS, który na polskim poletku funkcjonuje od 1997 roku. Początkowo były to tylko punkty stacjonarne, natomiast dziś ta firma prężnie działa również w internecie. Według wyliczeń za rok 2019 udział omawianej marki w rynku oceniano na około 47 procent, co czyni ją największym przedsiębiorstwem w Polsce. Rokrocznie to kilkadziesiąt milionów przyjętych zakładów wzajemnych, zaś liczba stałych klientów to przeszło 200 tysięcy osób. 

Te dane nie biorą się z powietrza. STS ma rewelacyjne „know-how”. Wie, jak funkcjonować w świecie bukmacherów, posiada nowoczesne rozwiązania technologiczne, system szybkich wypłat środków pieniężnych oraz wzorowy marketing. STS w sporcie wspiera między innymi zespół piłkarski Jagiellonia Białystok, Polskę Ligę Siatkówki i wiele innych podmiotów działających w sporcie. 

2. Najlepsi bukmacherzy pracują też w firmie Fortuna 

Każdy polski typer zna brand Fortuna. To duża marka działająca w ramach międzynarodowego przedsiębiorstwa Fortuna Entertainment Group NV znanego nie tylko w Polsce, ale też na terenie między innymi Czech. Warto wiedzieć, że ten bukmacher objął sponsoringiem jeden z największych klubów piłkarskich w kraju, Legię Warszawa. Fortuna jest też partnerem tytularnym piłkarskiej I ligi w piłce nożnej, sponsoruje również rozgrywki o Puchar Polski. 

To sprawdzony zakład bukmacherski zapewniający jedne z najlepszych zakładów, cieszy się dużym zaufaniem ze strony graczy, posiada wiele komfortowych rozwiązań online, w tym najnowszą aplikację mobilną, która w znaczny sposób ułatwia obstawianie wydarzeń sportowych. 

3. LVBET z wysokimi notowaniami wśród graczy 

Dużą popularnością cieszy się między innymi LVBet. To licencjonowany i tym samym bezpieczny zakład bukmacherski, który postawił ogromny nacisk na jakość rozwiązań online, a także na atrakcyjność promocji oraz bonusów. Tutaj do dyspozycji klientów są najpopularniejsze dyscypliny sportowe świata, w tym rzecz jasna piłka nożna. Ale LVBet stawia nie tylko na sport – każdego roku gracze mogą tutaj obstawić między innymi Eurowizję. Ponadto firma chwali się rozbudowaną ofertą zakładów live, przedmeczowych, sportów wirtualnych, czy wreszcie e-sportowych. 

4. Betcris w czołówce 

To całkiem nowy bukmacher na polskim rynku, który z miejsca podbił serca graczy. Betcris wsławił się nie tylko dobrą ofertą, ale też sponsoringiem Industrii Kielce, czyli mistrzów Polski w piłce ręcznej, którzy rokrocznie biją się o najwyższe cele w Lidze Mistrzów. Betcris ma dla swoich użytkowników aplikację mobilną, masę statystyk, historię, jak również masę dostępnych wydarzeń i konkurencyjne kursy. 

5. ETOTO

Przed wami marka, która zbudowała swoja potęgę za sprawą kreatywnego marketingu. ETOTO zaangażowało się we współpracę z największymi tuzami sportowego dziennikarstwa w Polsce. Dlatego są znani, ale lubiani są ze względu na przykładowo atrakcyjne bonusy, ciekawą i nową apkę mobilną charakteryzującą się komfortem użytkowania, sporą liczbę ofert, statystykami, łatwą rejestracją, jak też dobrym bonusem powitalnym. 

źródło: artykuł gościnny