Typy bukmacherskie to stawki, które można typować u bukmacherów. Nikt nie może mieć pewności, że przedstawione typy w sieci i analiza na 100% wejdzie w serwisie bukmacherskim.

Polecamy skorzystać z typów bukmacherskich na portalu LegalBukmacher-Polska, jeśli szukasz sprawdzonych informacji i faktycznych przewidywań. Nasz zespół redaktorów prowadzi analizę kursów i ofert bukmacherów, aby przedstawić czytelnikom najlepsze typy bukmacherskie na dziś.

Czym są typy bukmacherskie

Wiele zwycięskich zakładów opiera się na dokonaniu dobrej prognozy. Może to być własna analiza lub typy sporządzane przez profesjonalistów, którzy przetwarzają wiele informacji i wykorzystują je do przewidywania możliwych wyników zdarzeń. Oczywiście nie oznacza to stuprocentowej gwarancji wygranej dla gracza, ale uzyskane informacje mogą dobrze przygotować typera do obstawiania. Do tworzenia typów wykorzystywane są następujące dane:

 • historie drużyn;
 • cechy osobiste zawodników i ich stan emocjonalny;
 • poziom meczu, turnieju;
 • wejście nowego członka zespołu lub trenera;
 • możliwości finansowe klubu.

Jest to tylko część tego, co znajduje się na liście informacji niezbędnych do tworzenia typów za darmo, jak i tych płatnych. To bardzo ułatwia życie miłośników zakładów bukmacherskich, ponieważ opinia profesjonalistów może być decydująca, a wielu graczom po prostu brakuje czasu i cierpliwości, aby przestudiować wymienione punkty. W takim przypadku wystarczy odwiedzić najlepsze strony lub specjalne serwisy z typami, aby uzyskać niezbędne informacje.

Typy bukmacherskie w sieciach społecznościowych

Pierwszą rzeczą, nad którą może zastanawiać się niedoświadczony gracz, jest znalezienie darmowych typów w sieci: Facebook, Instagram, Twitter i inne otwartych źródłach internetowych. Chodzi o analitykach sportowych, którzy mogą przedstawiać swoje przewidywania dotyczące określonych wydarzeń, popularnych czatach i grupach. Jaki jest sens utrzymywania grup w mediach społecznościowych z "zyskownymi" zakładami? Jaki jest interes administratorów takich grup?

Jak każdy inny projekt w sieci, darmowe prognozy w mediach społecznościowych są tworzone w jednym celu, a jest nim zysk. Wybierany jest najlepszy sposób, który pozwoli graczowi zdobyć kilka zakładów "+", a następnie można narzucić własne usługi, a one są już płatne. Ponadto strony z typami zarabiają też na reklamie w grupach. 

W internecie można też znaleźć płatne typy bukmacherskie forum od zaufanych serwisów sportowych. Wiarygodne firmy idą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferując sprawdzony typy. Zakładają też profilu w sieciach społecznościowych, ponieważ ten kierunek cieszy się popularnością w czasach dzisiejszych.

Rodzaje typów bukmacherskich

Typy sportowe jak u https://legalbukmacher.com/forbet/  do obstawiania można kupić u capperów lub sprawdzić na specjalistycznych stronach internetowych, na których sportowcy publikują swoje komentarze. Typy można przede wszystkim podzielić na darmowe i płatne. Mają one jednak swoją specyfikę, którą należy wziąć pod uwagę, jeśli decydujemy się na korzystanie z typów.

Najważniejsze przy wyborze płatnych typów jest to, aby nie pomylić się z capperem. Obecnie w internecie, zwłaszcza w dziedzinie prognoz sportowych, często można natknąć się na oszustów, którzy sprzedają swoje typy z 95% gwarancją wygranej. Takie obietnice mają małą wiarygodność. Nie istnieje przecież prognostyka, który nie myliłby się przynajmniej raz na jakiś czas.

Można też znaleźć typy na dziś, na jutro czy na weekend. Chodzi tu o czas obstawiania zakładów. Jeśli typer chce stawiać zakładu za kilka dni, to warto wybrać typy na jutro czy weekend. W przypadku, gdy chce otrzymać wyniki obstawiania natychmiastowo, może wybrać typy na dzisiaj.

Najpopularniejsze dyscypliny sportowe do typowania

Jeśli chodzi o najpopularniejsze dyscypliny sportowe, na które można znaleźć wiele typów w sieci, to do nich należą: 

 • piłka nożna - 36%;
 • tenis - 21%;
 • hokej - 15%;
 • koszykówka - 11%;
 • siatkówka - 7%;
 • tenis stołowy - 3%;
 • inne sporty - 7%.

Pozostałe sporty cieszą się zdecydowanie mniejszą popularnością wśród graczy. Nawet w piłce nożnej są zdarzenia bardziej (typy bukmacherskie na bramki, typy na strzelców) i mniej popularne (typy na żółte kartki). Najwięcej typów można znaleźć na duże turnieje międzynarodowe i najlepsze ligi klubowe świata. W tym przypadku istnieje wiele rynków zdarzeń, wysokie limity zakładów i mnóstwo informacji.

TOP 10 sposobów na zrozumienie gdzie szukać typy i co typować

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie "który sport jest najbardziej opłacalny do obstawiania". Jednak istnieje kilka zaleceń, które mogą pomóc typerom uniknąć popełnienia poważnych błędów na początku swojej przygody z zakładami sportowymi. Przedstawiamy je poniżej:

 1. Wybierz sport, na którym znasz się najlepiej.
 2. Pamięta, że każdy typ bukmacherski musi być poparty dokładną analizą.
 3. Sprawdzaj opinie ekspertów i graczy o serwisach, które oferują typy bukmacherskie.
 4. Zweryfikuj poprzednie typy wybranego cappera.
 5. Nie warto korzystać z usług specjalistów, którzy obiecują wielkiej wygranej.
 6. Unikaj obstawiania na podstawie ogólnych statystyk i bezpłatnej prognozy.
 7. Nowe typy warto obstawiać przy niskich zakładach (w celu sprawdzenia).
 8. Można przetestować nieznane typy w trybie demo (konto demo) lub aktywować promocje bukmacherskie, aby obniżyć ryzyko.
 9. Nie typuj zakłady na siłę – wielu hazardzistów przepala swoje bankrolly, ponieważ codziennie szuka sportów i typów, które mogą obstawić.
 10. Graj rozsądnie, ponieważ w sporcie nie ma stuprocentowych pewniaków.

Pamięta, że najlepsze darmowe typy w internecie to nie zawsze dobra decyzja. Czasami kupienie sprawdzonego typu może okazać się bardziej opalane dla gracza. Warto też zapoznać się z informacjami na temat systemów typowania i wybrać strategię obstawiania, która jest najbardziej odpowiednia: system progresywny, system zakładów Martingale'a, stawkowanie procentowe itp.

źródło: artykuł gościnny