Młoda Lechia wygrywa półfinał po serii rzutów karnych!

W Słupsku trwa już 7 edycja turnieju Amber Cup.

Wczoraj rywalizowali amatorzy, dzisiaj drużyny ligowe, które niestety nie przysłały swoich podstawowych składów.

Drużyna Młodej Ekstraklasy Lechii Gdańsk zremisowała w swoim pierwszym meczu z Motorem Lublin 2:2 mimo, iż 2 razy Lechiści prowadzili.

Z kolei w swoim drugim występie nasza młodzież rywalizowała z liderem drugiej ligi Drutexem Bytovia i to piłkarze z Bytova pierwsi strzelili bramkę Biało-Zielonym. Na szczęście Lechiści szybko przejęli inicjatywę, strzelając 2 bramki w niespełna minutę - obie z rzutów wolnych.

Warto podkreślić, że w drużynie Bytovii gra wychowanek Lechii Robert Hirsz, którego występom, pod kątem przydatności w Lechii, przyglądają się nasi trenerzy.

Swój trzeci grupowy mecz Lechia rozegra około godziny 15. My postaramy się podać wynik jak najszybciej.

Po dwóch kolejkach w tabeli prowadzi Lechia z 4 punktami, na drugim miejscu z 2 punktami Wodomex i Motor Lublin. Tabelę zamyka Bytovia z 1 punktem na koncie.

W ostatnim pojedynku grupowym Lechia Gdańsk podejmowała amatorów z Wodomexu Bojano Gdańsk. Mecz zakończył si ęwygraną Lechistów 2:1, którzy z 7 punktami na koncie awansowali z pierwszego miejsca w grupie do półfinałów.

W meczu półfinałowym Młoda Lechia spotkała się z Górnikiem Zabrze. W pierwszej połowie Zabrzanie szybko objęli prowadzenie, które wkrótce podwyższyli na 2:0. Lechiści jednak zdążyli jeszcze zdobyć kontaktowego gola i do szatni schodzili z rezultatem 1:2.

W drugiej połowie długo nie oglądaliśmy bramek choć Lechia miała szanse na wyrównanie. Gdy już spodziewaliśmy się porażki to na 50 sekund przed końcem udało się wyrównać i o wejściu do finału musiały zadecydować karne.

Serię rzutów karnych dobrze rozpoczęli Zabrzanie i po pierwsze serii prowadzili 1:0, po drugiej serii było już 1:1. W trzeciej Zabrzanie nie pokonali bramkarza Lechii i do piłki podszedł 16 letni Oktawian Skrzecz, który pewnym strzałem w okienko pokonał starszego o 20 lat Bledzewskiego i Lechia tym samym wywalczyła awans do finału.

Transmisja LIVE

Zachęcamy do komentowania postawy młodych Lechistów na słupskim turnieju, pod kątem przydatności ich w pierwszej drużynie.