W meczu sparingowym rozegranym w Płocku biało-zieloni pokonali miejscową Wisłę 3:1.

W sumie grano aż dwie godziny, a sparing miał format 4x30 minut.

Trener Piotr Stokowiec sprawdził w sumie dwudziestu jeden zawodników, w każdej z kwart grał zmieniony zespół, a przez pół godziny testowana była formacja 1-3-5-2.

Już po pierwszej kwarcie biało-zieloni prowadzili 2:0 po trafieniach Conrado i Flavio Paixao. Później spotkanie się wyrównało, a w 77. minucie pewnie rzut karny wykorzystał Patryk Tuszyński. Nie była to jednak jedyna podyktowana tego dnia "jedenastka". W ostatniej kwarcie wynik ustalił Łukasz Zwoliński.

Wynik nie jest rzecz jasna najważniejszy. Przede wszystkim można było sprawdzić niektórych zawodników. Szanse dostali m.in. Conrado oraz Kenny Saief, dla których było to pierwsze spotkanie w tym sezonie.

Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:3 (0:2, 0:2, 1:2)
Bramki: Tuszyński (77. - karny) - Conrado (16.), Flavio Paixao (26.), Zwoliński (104. - karny)

Lechia: Alomerović (91. Mirus) - Kobryń (61. Nalepa), Maloca (91. Kobryń), Kopacz (91. Kaczorowski), Pietrzak (61. Landowski) - Haydary (61. Egy MV), Kubicki (61. Żukowski), Gajos (91. Urbański), Saief (31. Sopoćko Ż), Conrado Ż (31. Udovicić) - Flavio Paixao (61. Zwoliński).