W meczu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 4-1 (3-0).

Trzy bramki dla gości zdobył Flávio Paixão, który miał także spory udział przy samobójczym trafieniu Tiago Valente. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Kevin Friesenbichler. Lechia grała większość meczu w osłabieniu po czerwonej kartce Ariela Borysiuka w 10. minucie.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gości. W 6. minucie Sebastian Mila zagrał na prawe skrzydło do Flávio Paixão. Portugalczyk minął Antonio Čolaka posyłając piłkę między jego nogami i wbiegł w pole karne, po czym zagrał futbolówkę wzdłuż bramki. Interweniujący Tiago Valente przeciął tor lotu piłki i skierował ją do własnej bramki obok zaskoczonego Mateusza Bąka. Cztery minuty później Tiago Valente stracił futbolówkę na własnej połowie i w konsekwencji tego Ariel Borysiuk sfaulował będącego w polu karnym Milę. Były zawodnik m.in. Legii Warszawa otrzymał czerwoną kartkę, a rzut karny pewnie wykorzystał Flávio Paixão.

Po dwudziestu trzech minutach gry Śląsk prowadził już 3-0. Krzysztof Danielewicz odzyskał piłkę w środkowej części boiska i zagrał do Róberta Picha, a ten odegrał do Dudu Paraíby. Brazylijczyk wstrzelił futbolówkę w pole karne, a Flávio Paixão uciekł obrońcom i strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. Dziesięć minut później Bruno Nazário uderzył z dwudziestu metrów z rzutu wolnego, ale dobrze interweniował Mariusz Pawełek. Do piłki dopadł jeszcze Maciej Makuszewski, lecz został w ostatniej chwili zablokowany przez Tomasza Hołotę. Po chwili Dudu Paraíba zacentrował w pole karne, a Piotr Celeban w dobrej sytuacji główkował wprost w Bąka. W 45. minucie Tom Hateley zagrał do Flávio Paixão, który oddał mocny strzał. Bramkarz Lechii zdołał sparować to uderzenie na rzut rożny. Minutę później Flávio Paixão wbiegł w pole karne i wycofał do Pawła Zielińskiego, ale prawy obrońca Śląska przestrzelił.

Na początku drugiej połowy padł czwarty gol dla gości. Hołota spod własnej bramki zagrał piłkę na połowę Lechii, Nikola Leković zderzył się z Mavroudísem Bougaḯdisem i futbolówka padła łupem Flávio Paixão, który przelobował zza pola karnego Bąka i zdobył swoją trzecią bramkę w tym meczu. W 57. minucie Mateusz Machaj trafił w mur z rzutu wolnego, a przy próbie dobitki bardzo mocno przestrzelił. Siedem minut później do wykonania rzutu wolnego podszedł Hateley i z trzydziestu metrów uderzył minimalnie niecelnie. Po chwili goście zmarnowali doskonałą sytuację. Hateley zagrał do wybiegającego Kamila Dankowskiego, ale ten przegrał pojedynek z Bąkiem. Futbolówka trafiła do Mili, który natychmiast uderzył, lecz trafił w stojącego na linii bramkowej Bougaḯdisa. Akcję zakończył Machaj strzałem nad poprzeczką z pięciu metrów.

W 80. minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Kevin Friesenbichler rozegrał dwójkową akcję z Danielem Łukasikiem zakończoną strzałem Austriaka z dwunastu metrów. Piłka odbiła się jeszcze od Zielińskiego i wpadła do bramki. Sześć minut później mocno z rzutu wolnego uderzył Dankowski. Futbolówka leciała tuż przy bliższym słupku, ale Bąk dobrze interweniował. W ostatniej akcji meczu strzał Dankowskiego został zablokowany, ale piłka trafiła jeszcze do Hateleya. Anglik uderzył z dwudziestu metrów, jednak bramkarz Lechii zdołał obronić.

{joomplucat:1479 limit=6|columns=3}