Piłkarzom Lechii nie udała się wyprawa do Chorzowa.

Lechia przegrała w Chorzowie z Ruchem 1:0 po bramce Niedzielana w 44 minucie, jednak gdyby miała więcej szczęścia w pierwszej połowie, to wynik mógł być zupełnie inny.

Przez pierwsze 40 minut ton grze nadawała Lechia, jakby grała przed własną publicznością. Ruch dopiero pod koniec pierwszej połowy przycisnął gdańszczam przeprowadzając 3 składne akcje. I jak to się mówi - do trzech razy sztuka...

W drugiej połowie Lechia już praktycznie nie istniała. Druga bramka dla Ruchu cały czas wisiała w powietrzu. Jednak doskonale dysponowany Kapsa, który odważne interweniował, stawał zawodnikom Ruchu na przeszkodznie. Lechia zagrała w następującym składzie: Kapsa, Krzysztof Bąk, Manuszewski (46' Wiśniewski), Wołąkiewicz, Cvirik, Rogalski (58' Bajić), Surma, Nowak, Kaczmarek, Zabłocki (65' Buzała), Lukjanovs.