W niedzielne popołudnie na bocznym boisku przy Traugutta 29 rezerwy Lechii rozegrały swoje kolejne spotkanie w ramach czwartoligowych rozgrywek. Rywalami biało-zielonych były rezerwy Chojniczanki Chojnice. Spotkanie zakończyło się wygraną Lechii 4:3, a hat-tricka w tym spotkaniu zdobył Miłosz Szczepański.

Oprócz swoich podstawowych zawodników trener Maciej Duraś miał w niedzielę do swojej dyspozycji także pięciu zawodników z pierwszej drużyny. Tomasz Kaczmarek po meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza posłał do boju w czwartej lidze graczy, którzy w Niecieczy dostali kilka minut albo nie zagrali w ogóle. Maciej Duraś mógł skorzystać z usług Mykoły Musolitina, Jakuba Kałuzińskiego, Marco Terrazzino, Łukasza Zjawińskiego oraz Egzona Kryeziu. Ponadto w meczu rezerw wystąpił też Jan Biegański, który nie pojechał na mecz ligowy do Niecieczy. 

Spotkanie z rezerwami Chojniczanki od początku było pod dyktando gospodarzy, czego efektem były dwie szybko zdobyte bramki. Już w 10. minucie biało-zieloni prowadzili 2:0 dzięki trafieniom Łukasza Zjawińskiego oraz Miłosza Szczepańskiego. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 3:0 po kolejnej bramce Szczepańskiego. W 51. minucie pomocnik dorzucił jeszcze jedną bramkę i w niedzielę mógł cieszyć się z hat-tricka. 

Rezerwy Chojniczanki do odrabiania strat zabrały się przy stanie 4:0. W 62. minucie bramkę dla gości zdobył Jeremiasz Grela. Dziesięć minut później Grela drugi raz pokonał Antoniego Mikułko. Trzecią bramkę dla ekipy z Chojnic zdobył w 88. minucie kapitan Marcin Trojanowski, czym ustalił wynik spotkania na 4:3. W międzyczasie świetną okazję do zamknięcia wyniku dla Lechii  zmarnował Jakub Kałuziński, który spudłował z rzutu karnego. Ostatecznie trzy punkty zostały w Gdańsku.

Rezerwy Lechii zajmują aktualnie czwarte miejsce w tabeli. W dziesięciu meczach gracze Macieja Durasia wywalczyli dziewiętnaście punktów. 

Lechia II Gdańsk – Choiniczanka II Chojnice 4-3 (3-0)

Bramki: Zjawiński 5’, Szczepański 10’, 24’, 51’ – Grela 62’, 72’, Trojanowski 88’

Lechia II: Mikułko – Musolitin, Brylowski, Drzazga, Majer – Biegański, Kałuziński, Szczepański (88’ Pietrzak), Kryeziu (75’ Sumiński), Terrazzino (46’ Niewiadomski) – Zjawiński (46’ Cieślicki).

Chojniczanka II: Lewandowski – Czajkowski, Matyjka, Bartosiak, Ryfa – Emche (46’ Kołtonowski), Madej (46’ Grela), Olszewski (73’ Rabuski), Marszałkiewicz – Orlik (88’ Remiszka), Trojanowski.

źródło: własne