Rezerwy Lechii w meczu mistrzostwo III ligi przegrały na własnym boisku z Cartusią Kartuzy 0:3.

Cartusia przyjechała do Gdańska jako wicelider III ligi. Przed tygodniem pokonała faworyta do awansu Kotwicę Kołobrzeg. Drużynę z Kartuz prowadzi od tego sezonu Maciej Kalkowski, który jest wychowankiem Lechii i byłym asystentem trenera Tomasza Borkowskiego.

Spotkanie zaczęło się jakże udanie dla Cartusii. Już w 3 minucie po strzale z rzutu wolnego prowadzenie gościom dał Łukasz Borkowski. Wielki błąd popełnił bramkarz Wojciech Pawłowski, który źle obliczył lot piłki i ta lobem wpadła mu za plecy. W 36 minucie goście egzekwowali rzut wolny z 17 metra. Mimo ustawionego muru Karol Domjan znalazł drogę do bramki Lechii.

W drugie połowie zdecydowanie przeważali lechiści, lecz ich ataki na nic się nie zdawały i nie stworzyli sobie sytuacji do zdobycia bramki. Cartusia grała głównie z kontry i jeden taki atak się powiódł. W 90 minucie wynik 3:0 dla gości ustalił Krzysztof Kwasny.

W zespole Tomasza Borkowskiego przez pełne 90 minut zagrał Marek Zieńczuk.