Rezerwy Lechii Gdańsk odniosły trzecie zwycięstwo w rozgrywkach III ligi. W 8. kolejce na własnym boisku rozgromiły Błękitnych Stargard Szczeciński 4:0.

Pierwsza połowa nie zwiastowała tak wysokiej wygranej Biało-Zielonych. Podopieczni Tomasza Untona mieli problem, aby przeprowadzać skuteczne ataki. Michał Pruchnik oraz Mariusz Korzępa, próbowali w pojedynkę rozmontować defensywę gości, lecz obrońcy Błękitnych rozbijali ich ataki. Obraz gry uległ w drugiej połowie, kiedy to lechiści w pierwszym kwadransie przeważali. Przewagę udokumentowali strzeleniem bramki, przez Adama Szampa po dokładnym dograniu Patryka Brzeskiego. Po stracie bramki Błękitni zaczęli poważniej zagrażać bramce strzeżonej przez Michała Buchalika i dwukrotnie byli bliscy pokonania gdańskiego golkipera. Końcówka meczu jednak należała do Biało-Zielonych, którzy groźnie kontratakowali. W 68 minucie jeszcze Adama Duda trafił w słupek. Chwilę później nad Traugutta przeszły czarne chmury i spadł deszcz. Jak się okazało był to zimny prysznic dla zespołu gości, którzy w ostatnich 10 minutach stracili 3 bramki.

Po zwycięstwie nad Błękitnymi Lechia II ma na koncie 11 punktów i zajmuje 8. miejsce w tabeli III ligi. W 9. kolejce Lechia zagra na wyjeździe z Pogonią Barlinek.

LECHIA II GDAŃSK – BŁĘKITNI STARGARD SZCZECIŃSKI 4:0 (0:0)