Lechia Gdańsk z pewnym awansem do kolejnej rundy Pucharu Polski. Biało-Zieloni wygrali 4:1 z Radunią Stężyca, a bramki zdobyli Jakub Kałuziński, Łukasz Zwoliński, Rafał Pietrzak oraz Kacper Sezonienko.

Trener Marcin Kaczmarek w porównaniu do ostatniego meczu z Rakowem wprowadził aż siedem zmian. W bramce stanął Michał Buchalik, a w roli młodzieżowców wystąpili Kacper Sezonienko i Jakub Kałuziński. Do składu wrócił też chociażby Łukasz Zwoliński.

Biało-Zieloni koszmarnie rozpoczęli mecz z Radunią. Już w 5. minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył występujący w przeszłości w barwach Lechii - Jakub Letniowski.Trzy minuty później było już 1:1. Jakub Kałuziński wykorzystał podanie Kacpra Sezonienki i umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach piłkarze trenera Kaczmarka coraz więcej utrzymywali się przy piłce i kształtowała się przewaga gdańszczan. W 32. minucie bramkę na 2:1 zdobył Łukasz Zwoliński. Warto odnotować, że drugą asystę w meczu zanotował Kacper Sezonienko. Zresztą on i Kałuziński wyglądali w 1. połowie najlepiej spośród piłkarzy gdańskiej Lechii.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo udanie dla zespołu Marcina Kaczmarka. Już w 50. minucie Rafał Pietrzak podwyższył na 3:1. Tym razem asystą popisał się Łukasz Zwoliński. Kilka chwil później było już 4:1 po trafieniu Kacpra Sezonienki. Biało-Zieloni urządzili sobie w Stężycy mały trening strzelecki. Radunia też stworzyła kilka groźniejszych sytuacji po zmianie stron - dobrymi interwencjami popisał się jednak Michał Buchalik. Ostatecznie pierwszy oficjalny mecz w historii między Radunią a Lechią zakończył się wyraźną wygraną Biało-Zielonych.

Lechia Gdańsk wywalczyła pewny awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Losowanie odbędzie się w piątek 21 października o 12:00. Spotkania odbędą się w połowie listopada.

Radunia Stężyca - Lechia Gdańsk 1:4 (1:2)

Bramki: 4' Jakub Letniowski - 8' Jakub Kałuziński, 32' Łukasz Zwoliński, 50' Rafał Pietrzak, 57' Kacper Sezonienko

Radunia Stężyca: 1. Kacper Tułowiecki - 2. Dymytro Bashlai, 3. Tomasz Dejewski, 5. Wojciech Jakubik (64' 20. Marcel Górski) - 6. Rafał Kosznik (71' 7. Cezary Sauczek), 27. Juliusz Letniowski, 77. Wojciech Łuczak, 21. Szymon Nowicki, 23. Emil Sobkow, 17. Jonatan Straus - 10. Radosław Stępień (64' 29. Janusz Surdykowski)

Lechia Gdańsk: 1.Michał Buchalik - 29. David Stec, 97. Joel Abu Hanna, 23. Mario Maloca, 2.Rafał Pietrzak (C) - 20. Conrado (60' 11. Dominik Piła), 8. Joeri de Kamps (60' 7. Maciej Gajos), 88. Jakub Kałuziński, 6. Jarosław Kubicki (79' 77. Tomasz Neugebauer), 79. Kacper Sezonienko (60' 99. Ilkay Durmus) - 9.Łukasz Zwoliński (80' 10. Bassekou Diabate)