Lechia Gdańsk przegrała w meczu towarzyskim z reprezentacją Ukrainy 0:2. Mecz na prośbę Ukraińców odbył się bez udziału publiczności oraz mediów.

Trener Biało-Zielonych Szymon Grabowski na mecz z reprezentacją Ukrainy w pierwszym składzie dokonał trzech zmian oraz zmienił formację na 4-3-3. Po raz ostatni piłkarze Lechii tym ustawieniem zagrali 1 października w starciu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. W wyjściowej jedenastce pojawili się Bartosz Brzęk, Kacper Sezonienko oraz Łukasz Zjawiński. Niestety nie otrzymaliśmy żadnych informacji o składzie Ukraińców, dla których towarzyska potyczka z Lechią ma być przetarciem przed rozgrywanym cztery dni później w Leverkusen decydującym meczem o bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy z Włochami.

Po rozpoczęciu spotkania w  22. minucie Ukraińcy objęli prowadzenie. Na Twitterze pojawiła się informacja, że Biało-Zieloni zaraz po tej bramce wyrównali, jednak zaszła w tej kwestii pewna pomyłka. Ostatecznie do przerwy więcej bramek nie padło i pierwsza połowa zakończyła się 1:0 dla reprezentacji Ukrainy. Osiem minut po rozpoczęciu drugiej odsłony gry podopieczni Serhija Rebrowa podwyższył na 2:0. Właśnie takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Lechia Gdańsk - Ukraina 0:2 (0:1)

Lechia Gdańsk: Bohdan Sarnawski (46. Antoni Mikułko) - Dawid Bugaj, Andrei Chindris, Bartosz Brzęk, Miłosz Kałahur (59. Marcel Bajko) - Iwan Żelizko, Rifet Kapić (K) (59. Adam Kardaś), Kacper Sezonienko (89. Dominik Lemka) - Camilo Mena (46. Jakub Sypek), Łukasz Zjawiński (77. Bartosz Borkowski), Maksym Chłań (59. Dominik Piła)