W rozegranym awansem meczu 28. kolejki III ligi rezerwy Lechii Gdańsk przegrały przy Traugutta z Koralem Dębnica 0:2.

Już w 1. minucie Biało-Zieloni mieli znakomitą okazję do objęcia prowadzenia. Przemysław Czerwiński znalazł się w polu karnym i mając przed sobą tylko bramkarza strzelił nad poprzeczką. Po kilku minutach goście przejęli inicjatywę.

W 17 minucie Tomasz Pestka, który kilka lat temu był testowany przez Lechię, pokonał ładnym strzałem bramkarza Biało-Zielonych. W 30 minucie Koral po bramce Daniela Fabicha podwyższył wynik.

Lechiści przed przerwą raz zagrozili przeciwnikowi, kiedy to ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mohammed Rahoui. Po zmianie stron Lechia dążyła do strzelenia bramki, ale najlepszej okazji nie wykorzystał Remigiusz Gac, który po indywidualnej akcji z 16 metrów strzelił nad bramką. Za to goście kilka razy zagrozili bramce strzeżonej przez Kacpra Rosę, który był najlepszym graczem Biało-Zielonych i uchronił zespół od wyższej porażki.

Zobacz aktualną tabelę III ligi

Koral Dębnica zdecydowanie dominował nad rezerwami Lechii i odniósł zasłużone zwycięstwo. Spotkanie z trybun oglądał nowy szkoleniowiec I zespołu Michał Probierz.

LECHIA II GDAŃSK – KORAL DĘBNICA 0:2 (0:2)
Bramki: Tomasz Pestka 17’, Daniel Fabich 30’

LECHIA II: Rosa – Sidor (46’ Kaszuba), Zbrzyzny, Iwanowski, Jaroszek – Kopka (46’ Gierszewski), Żmijewski, Czerwiński, Gac, Rahoui (56’ K. Gorczyca) – Ripoli (65’ Kucharski)

Źródło: Lechia.pl