Biało-Zieloni w meczu kończącym drugą kolejkę wygrali w Lublinie z Górnikiem Łęczna 2:1.

Zadanie ułatwili im gospodarze, którzy już od siódmej minuty grali w osłabieniu, po tym jak za brutalny faul na debiutującym w ekstraklasie Milenie Gamakovie czerwoną kartkę otrzymał Paweł Sasin.

LECHIA PRZEZ WIĘKSZOŚĆ CZASU PROWADZIŁA

Wynik spotkania w 28 minucie otworzył Milos Krasić. W 53 minucie po strzale Grzegorz Bonina fatalnie interweniował Vanja Milinković-Savić i było już 1:1. Lechia po 3 minutach ponownie objęła prowadzenie dzięki skutecznie wykończonej akcji przez Grzegorza Kuświka.

Biało-Zieloni z trzema punktami zajmują szóste miejsce w tabeli, Górnik jeszcze nie zdobył punktu i jest ostatni. Prowadzi Zagłębie Lubin przed Bruk-Bet Termalicą Nieciecza - po 6 pkt.

Raport meczowy [Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk 1:2]

źródło: Radio Gdańsk / własne