Lechia Gdańsk wygrała na własnym boisku z Górnikiem Łęczna 3:0 (1:0) w ostatnim meczu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Bramki zdobyli Marco Paixão, Rafał Wolski i Lukáš Haraslín. Gospodarze zajmują pierwsze miejsce w tabeli, natomiast goście, którzy przegrali czwarty mecz z rzędu, są ostatni.

Po pierwszej połowie mogło być nie 1:0, a przynajmniej 2:0 lub 3:0. Drużyna Piotra Nowaka wchodziła dość wolno w spotkanie. Tempo starała się jednak stale podkręcać. Na prowadzenie wyszła w 25 minucie. Grzegorz Kuświk kiwnął Dariusza Jareckiego, a potem tak dograł, że Marco Paixao wystarczyło dostawić nogę. To był szósty gol Portugalczyka w tym sezonie.

Duet Kuświk – Marco Paixao dobrze współpracował. Tydzień temu z Wisłą Płock było inaczej i trener Nowak już po 45 minutach zdjął z boiska tego drugiego. Kuświk został i zapewnił zwycięstwo dwoma golami. Dziś do przerwy powinien udokumentować kolejną wygraną. W 30 minucie po doskonałym podaniu na wolne pole od Rafała Wolskiego obił tylko zewnętrzną część słupka. W ostatniej akcji pierwszej odsłonie Kuświk, również po zagraniu Wolskiego, wpadł do siatki, ale piłka nie – nie zdołał jej sięgnąć.

W drugiej części Lechia też była lepsza pod każdym względem. Zamęt robił Sławomir Peszko. W krótkim czasie próbował wymusić dwie jedenastki. Sędzia Tomasz Kwiatkowski najpierw dopatrzył się u niego zagrania ręki, a potem nakazał grać dalej. Lechia i tak jednak podwyższyła prowadzenie. Dobrze grający Rafał Wolski w 69 minucie strzelił na 2:0 po zagraniu od Marco Paixao. W 86 minucie wynik na 3:0 ustalił z kolei wprowadzony Lukas Haraslin, który dobił dwie inne próby. - Trójka do zera i nie oddamy lidera - zaśpiewali na koniec fani Lechii, którzy na stadion przyszło około 10 tysięcy.

28 listopada 2016, 18:00 - Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)
Lechia Gdańsk 3-0 Górnik Łęczna
Marco Paixão 25, Rafał Wolski 69, Lukáš Haraslín 86

Lechia: 32. Vanja Milinković-Savić - 41. Paweł Stolarski (58, 30. João Nunes), 2. Rafał Janicki, 22. Mario Maloča (81, 5. Steven Vitória), 23. Grzegorz Wojtkowiak - 21. Sławomir Peszko, 7. Miloš Krasić, 20. Michał Chrapek, 11. Grzegorz Kuświk, 27. Rafał Wolski (71, 17. Lukáš Haraslín) - 19. Marco Paixão

Górnik: 1. Wojciech Małecki - 6. Paweł Sasin, 3. Aleksander Komor, 23. Maciej Szmatiuk, 21. Dariusz Jarecki - 15. Grzegorz Bonin (80, 10. Javi Hernández), 4. Gérson, 5. Łukasz Tymiński (72, 12. Nika Dzalamidze), 25. Szymon Drewniak, 9. Piotr Grzelczak - 18. Bartosz Śpiączka (85, 19. Vojo Ubiparip)

żółte kartki: Jarecki, Gérson

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
widzów: 11 075

źródło: 90minut.pl/gol24.pl