Lechia Gdańsk zremisowała 3-3 ze Śląskiem Wrocław w finale rozgrywanego w Trójmieście turnieju Amber Cup.

W rzutach karnych wygrali gdańszczanie i to oni zostali zwycięzcami turnieju. Trzecie miejsce zajęła drużyna Fabryki Futbolu, która pokonała 5-2 Chojniczankę Chojnice. Najlepszym graczem rozgrywek został Adrian Łyszczarz.

Wyniki Amber Cup:

Grupa A:

Reprezentacja Polski w beach soccerze 2-5 Chojniczanka Chojnice
Karim Madani, Witold Ziober - Bartłomiej Niedziela (trzy), Jacek Podgórski, Arkadiusz Widelski

Lechia Gdańsk 6-3 Chojniczanka Chojnice
Piotr Wiśniewski, Michał Chrapek, Sławomir Peszko, Lukáš Haraslín, Flávio Paixão, Denis Perger - Tomasz Mikołajczak, Hieronim Gierszewski, Bartłomiej Niedziela

Reprezentacja Polski w beach soccerze 0-4 Lechia Gdańsk
Piotr Wiśniewski, Marco Paixão, João Nunes, Sławomir Peszko

Tabela grupy A:
1. Lechia 2 6 10-3
2. Chojniczanka 2 3 8-8
3. Reprezentacja Polski 2 0 2-9

Grupa B:

Stomil Olsztyn 2-2 Fabryka Futbolu
Tomasz Wełnicki, Grzegorz Lech - Wojciech Lisowski, Miłosz Przybecki

Śląsk Wrocław 2-1 Fabryka Futbolu
Peter Grajciar, Joan Román - Miłosz Przybecki

Stomil Olsztyn 1-7 Śląsk Wrocław
Grzegorz Lech - Lasza Dwali, Ostoja Stjepanović, Peter Grajciar, Adrian Łyszczarz, Sito Riera, Kamil Dankowski, Joan Román

Tabela grupy B:
1. Śląsk 2 6 9-2
2. Fabryka Futbolu 2 1 3-4
3. Stomil 2 1 3-9

Półfinały:

Lechia Gdańsk 3-1 Fabryka Futbolu
Sławomir Peszko 2, Piotr Wiśniewski 9, Lukáš Haraslín 15 - Miłosz Przybecki 5

Śląsk Wrocław 2-2 k. 3-2 Chojniczanka Chojnice
Mariusz Idzik 10, Mario Engels 12 - Piotr Kieruzel 1, Jacek Podgórski 14
karne: 0-1 Tomasz Mikołajczak, 1-1 Lasza Dwali, 1-2 Bartłomiej Niedziela, 2-2 Peter Grajciar, (2-2 Piotr Kieruzel - słupek), 3-2 Mariusz Idzik

Mecz o trzecie miejsce:

Chojniczanka Chojnice 2-5 Fabryka Futbolu
Jacek Podgórski 3, Arkadiusz Widelski 9 - Maciej Stolarczyk 5, 13, Wojciech Lisowski 16, Błażej Telichowski 16, Miłosz Przybecki 17

Finał:

Lechia Gdańsk 3-3 k. 6-5 Śląsk Wrocław
Sławomir Peszko 1, Lukáš Haraslín 3, 12 - Lasza Dwali 3, Mario Engels 4 (k), Joan Román 17
karne: 1-0 Flávio Paixão, 1-1 Lasza Dwali, 2-1 Sławomir Peszko, 2-2 Peter Grajciar, 3-2 Marco Paixão, 3-3 Mariusz Idzik, 4-3 Flávio Paixão, 4-4 Lasza Dwali, 5-4 Sławomir Peszko, 5-5 Peter Grajciar, 6-5 Marco Paixão, (6-5 Mariusz Idzik - obroniony)

Grano 17 minut.

Kadry uczestników Amber Cup:

Lechia Gdańsk: Damian Podleśny, Mateusz Bąk - Denis Perger, João Nunes, Steven Vitória, Michał Chrapek, Paweł Stolarski, Lukáš Haraslín, Sławomir Peszko, Marco Paixão, Flávio Paixão, Piotr Wiśniewski.

Śląsk Wrocław: Ľuboš Kamenár, Dominik Budzyński - Lasza Dwali, Łukasz Wiech, Adrian Łyszczarz, Ostoja Stjepanović, Kamil Dankowski, Mario Engels, Sito Riera, Joan Román, Peter Grajciar, Mariusz Idzik.

Chojniczanka Chojnice: Łukasz Budziłek - Piotr Kieruzel, Arkadiusz Widelski, Dawid Machalewski, Hieronim Gierszewski, Rafał Majtyka, Bartłomiej Niedziela, Jacek Podgórski, Andrzej Rybski, Patryk Mikita, Tomasz Mikołajczak.

Stomil Olsztyn: Adrian Serowiec, Michał Jakubiak - Piotr Klepczarek, Igor Biedrzycki, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełnicki, Łukasz Suchocki, Grzegorz Lech, Ołeksij Kłak, Patryk Kun, Karol Żwir.

Reprezentacja Polski w beach soccerze: Szymon Gąsiński, Maciej Marciniak - Karim Madani, Witold Ziober, Dominik Depta, Paweł Friszkemut, Jakub Jesionowski, Tomasz Lenart, Bogusław Saganowski, Filip Gac.

Fabryka Futbolu: Łukasz Sapela - Jan Bednarek, Wojciech Lisowski, Błażej Telichowski, Sebastian Kamiński, Marcin "Liber" Piotrowski, Konrad Andrzejczak, Jakub Serafin, Miłosz Przybecki, Łukasz Garguła, Bartosz Ślusarski, Maciej Stolarczyk, Olgierd Moskalewicz.

źródło: własne