Lechia przegrała swój pierwszy sparing w Grodzisku Wielkopolskim. Biało-zieloni ulegli Lechowi Poznań 0-3 (0-1).

Wydawać by się mogło, że trener Machado w pierwszej połowie postawił na bardziej doświadczony skład, jednak to bardziej zgrani zawodnicy Lecha prowadzili grę. Swoją przewagę udokumentowali w 30 minucie, kiedy piłkę do bramki wpakował Darko Jevtić. Lechia próbowała odpowiedzieć strzałami Aleksicia i Pietrowskiego, ale na posterunku był Kotorowski.

Po przerwie trener Mariusz Rumak dokonał tylko dwóch zmian, w Lechii oglądaliśmy prawie nową jedenastkę. Obraz gry jednak nie uległ zmianie i to Lech stopniowo powiększał swoją przewagę. W 57 minucie Gergo Lovrencsics dośrodkował z rzutu rożnego, a Tomasz Kędziora strzałem głową pokonał Podleśnego. Szkoleniowiec Lecha dokonywał kolejnych zmian, a jego zespół wciąż atakował. W 80 minucie Szymon Pawłowski obsłużył Vojo Ubiparipa a Serb ustalił wynik meczu.

Rezultat nie napawa optymizmem, a wszyscy hurraoptymiści dostali kubeł zimnej wody na głowę. Obie drużyny są jednak na zupełnie innym etapie. Lech za parę dni rozpoczyna walkę w Lidze Europy, Lechia dopiero po raz pierwszy zagrała z tyloma nowymi zawodnikami w składzie. Pozostaje mieć nadzieję, że zawodnicy zdążą ze zgraniem, bo do startu Ekstraklasy pozostało już niewiele czasu.

Lechia: I połowa: Trela – Pietrowski, Janicki, Polczak, Leković – Makuszewski, Łukasik, Vranjes, Grzelczak – Diogo Ribeiro, Aleksić
II połowa: Podleśny – Stolarski, Janicki, Polczak, Leković – Frankowski, Borysiuk, Dźwigała, Wiśniewski, B.Pawłowski – Buksa

Lech: Kotorowski (46' Gostomski) – Kędziora (86' Bednarek), Wilusz (46' Kamiński), Wołąkiewicz (81' Arajuuri), Henriquez – S.Pawłowski, Trałka, Linetty (69' Formella), Lovrencsics, Jevtić – Hamalainen (63' Ubiparip)

Przypominamy, że zaplanowany na jutro sparing z Wartą Poznań został odwołany.